Rīgas Dzirnavnieks sāk pieņemt jauno auzu ražu

2011. gada 10. augusts plkst. 18:13
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Viens no lielākajiem graudaugu pārstrādātājiem Latvijā a/s Rīgas Dzirnavnieks sācis auzu pieņemšanu.

Šī gada auzu ražu pirmie uz Dzirnavnieku atveda z/s Bauņi no Burtnieku novada. Plānots, ka Rīgas Dzirnavnieks kopumā šogad iepirks auzas 10 tūkstošu tonnu apmērā.

Rīgas Dzirnavnieks ģenerāldirektors Sandis Jansons komentē: «Šogad liels pārsteigums ir agrā auzu raža, jo Vidzemē zemnieki sāka kult auzas jau pašā augusta sākumā. Parasti auzu kulšana sākās ap 15. augustu, bet, pateicoties karstajam un samērā sausajam laikam, šogad tā sākusies ievērojami agrāk. Tas pats attiecās arī uz visiem pārējiem vasaras graudaugiem, it īpaši Vidzemes reģionā.  Kvalitātes ziņā, jāatzīst, ka šogad auzas ir padevušās mazliet sīkākas, nekā mēs to vēlētos. Sausie laika apstākļi neļāva graudiem uzņemt nepieciešamo masu, un tie nogatavojās atrāk nekā parasti. Šobrīd auzu kulšana sāk tā īsti uzņemt apgriezienus, tāpēc jācer, ka nepatstāvīgie laika apstākļi ar lietavām netraucēs ražas novākšanai un kvalitātei.»

Jāatgādina, ka šobrīd Rīgas Dzirnavnieka noteiktās iepirkumu cenas graudaugiem ir ievērojami augstākas nekā pērn sezonas sākumā – atkarībā no graudaugu veida pieaugums ir no 10 - 25%. Cena ir atkarīga no graudu kvalitātes un par augstāks grupas rudziem iepirkuma cena ir līdz pat 130 Ls/t, kviešiem - 150 Ls/t, bet auzām – 100 Ls/t bez PVN.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām