Rīgas filmu fonda līdzfinansējumu saņems septiņi projekti

2011. gada 30. marts plkst. 16:07
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas pašvaldības filmu fonda (RFF) līdzfinansējumu saņems septiņi filmu projekti, liecina paziņotie iepirkuma konkursa rezultāti.

Kopējais filmu plānotais budžets, kuru paredzēts tērēt Rīgā un Latvijā ir 4,06 milj. Ls. Iepirkuma vērtēšanas komisija atbalstīja visas septiņas pieteiktās filmas par kopējo līdzfinansējuma summu līdz 486,57 tūkst. Ls. L

Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors Ervins Labanovskis norāda: «Ņemot vērā, ka pašreiz paredzētais Rīgas filmu fonda līdzfinansējums ir no 7 – 15%, veicot aptuvenus aprēķinus, var secināt, ka viens ieguldītais lats filmu fondā piesaista Rīgas un Latvijas ekonomikai deviņus latus, no kuriem daļa nodokļu veidā nonāks pašvaldības budžetā.»

Atbalstīto projektu skiatā ir SIA Baltic Pine Films pieteikums Valanders: Rīgas Suņi (Wallander: The Dogs of Riga), kas taps sadarbībā ar Left Bank Pictures (Lielbritānija). Šī filma ir zviedru detektīvromāna ekranizācija, kura darbība notiek Rīgā. Plānots iztērēt 1,11 milj. Ls.

SIA Film Angels Studio pieteikums Mans Ceļš (My way), kas taps sadarbībā ar Directors Inc (Koreja). Šī filma atspoguļos korejiešu un japāņu galveno varoņu gaitas otrā pasaules karā. Filma paredzēta Āzija tirgum.

Atbalstīti arī SIA Film Angels Studio pieteikums Budas mazais pirksts (Buddha’s little finger), kas taps sadarbībā ar Rohfilm (Vācija) un Ciklopi (The Cyclops), kas taps sadarbībā ar Kinotar Oy (Somija).

Līdzfinansējumu saņems arī SIA Filmu studija Rija pieteikums Miglā (In the fog), kas taps sadarbībā ar ma.ja.de. (Vācija), SIA Ego Media pieteikums Cilvēks, kas izglāba pasauli (The Man who saved the world), kas taps sadarbībā ar Statement Film ApS (Dānija) un SIA Boheme International pieteikums Apgabala Drāmas Teātris (Obldramteatr), kas taps sadarbībā ar Forte Fortissimo Films (Krievija).

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām