Rīgas forumā tiekas e-biznesa vizionāri un praktiķi 

No strauja interneta lielveikalu uzplaukuma un Blockchain tehnoloģijas izmantošanas norēķinos līdz digitālajai komercijai kā Eiropas darba tirgus veicinātājam, – ar plašu un vispusīgu skatu uz elektroniskās komercijas nozari Rīgā jau piekto gadu pēc kārtas notiek starptautisks forums eCom21.

Reinis Jūra, 2016. gada 04. oktobris plkst. 8:12

Šis ir Baltijas valstīs lielākais e-komercijas forums, šogad to apmeklēs ap 600 dalībnieku, kuri vienlaikus kļūs arī par Latvijas 98. dzimšanas dienas svētku dalībniekiem (forums notiek 17. un 18. novembrī).

Forums kopš tā dibināšanas 2012. gada tiek rīkots ar Rietumu Bankas atbalstu.

Veidojas par reģionālu līderi

„Rīgas forumā ierodas ieinteresēti, aizrautīgi un drosmīgi uzņēmēji no visas pasules, kuri savu biznesu ir dibinājuši, veido un attīsta internetā. Runātāju un dalībnieku vidū ir cilvēki, kas ir saistīti ar elektroniskās komercijas nozari – finanšu, regulēšanas, likumdošanas, mārketinga, tehnoloģiju jomās, kā arī investori un komercbankas,“ stāsta eCom21 Organizācijas komitejas vadītājs Ruslans Stecjuks. Viņš atzīmē, ka ik gadu eCom21 dalībnieku skaits aug par aptuveni 15%, kas liecina, ka Rīgas forums ir pamanīts un novērtēts starp citām līdzīgām konferencēm Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā.

Ideja par šāda foruma rīkošanu Rietumu Bankai radās pirms pieciem gadiem, kad banka aktīvi iesaistījās elektroniskās komercijas biznesā, izveidojot vēlāk arī procesinga centru Decta. R. Stecjuks uzskata, ka eCom21 ir labas izredzes nostiprināties starp Eiropas  mēroga konferenču līderiem elektroniskās komercijas jomā, jo tajā apskata nevis vienas vai dažu nišu jautājumus, bet diskutē par e-komerciju visaptverošā tēmu un skatpunktu tvērumā.

Tādejādi foruma tematika ir visai plaša un interesanta gan esošiem tiegus dalībnieliem, gan uzņemējiem, kuri pašalaik tikai plāno aattīstīs savu biznesu online vidē. Foruma laikā notiek diskusijas par daudziem šī biznesa aktuālajiem aspektiem, tā dalībnieki dalās ar saviem viedokļiem un pieredzi. „Šis ir interaktīvs forums, kurā daudz diskutējam ar auditoriju, iesaistām cilvēkus un veicinām dalībnieku savstarpēju komunikāciju,“ eCom21 īpašo pieeju raksturo R. Stecjuks.

Jauns skats uz tirdzniecību

Piektais eCom21 tiks atklāts ar diskusiju par Rietumu un Austrumu sadarbības iespējām e-komercijas jomā. Digitālā ekonomika kā Eiropas darba tirgus un izaugsmes veicinātājs,  Lielbritānijas digitālā ekonomika pēc Brexit un e-komercijas attīstība Eiropā, jaunāko risinājumu iespējas Austrumu tirgos, – ir daži no jautājumiem, kas ievadīs šā gada forumu.

Padziļinātām diskusijām eCom21 rīkotāji izvēlējās arī vairākus aktuālos trendus, kuri būs noteicošai nākotnes interneta ekonomikā: iespējas, ko e-komercijai sniedz t.s. sadarbīgā ekonomika (sharing economy), interneta lielveikalu attīstība un inovācijas starptautisko norēķinu jomā.

Viens no šobrīd aktuāliem tematiem, kas skar arī e-komerciju ir sadarbīgā ekonomika, kurā cilvēki paši veido gan pieprasījumu pēc produkta vai pakalpojuma, gan arī piedalās piedāvājuma tapšanā, sniedzot pakalpojumus bez starpnieku iesaistes. Viesu izmitināšanas un transporta jomās šādi uzņēmumi sevi jau pierādījuši visā pasaulē, un e-komercija kļūst par šīs strauji augošās ekonomikas organisku daļu. „Cilvēki grib saņemt pakalpojumu vienkārši un droši, bez starpnieku iesaistes. Paralēli notiek arī dažādu pakalpojumu konsolidācija globālajās interneta platformās. Piemēram, Facebook šobrīd sniedz arī mārketinga pakalpojumus un piedāvā norēķinu iespējas,“ nozares attīstības tendences raksturo R. Stecjuks. Par sadarbīgās ekonomikas iespējām forumā stāstīs savstarpējo aizdevumu uzņēmuma Bondora biznesa attīstības vadītājs Olivers Reinsalu.

E-tirdzniecība ir vēl viens jautājumu bloks, kam šogad forumā tiks veltīta īpaša uzmanība. Interneta lielveikali, kas daļēji ir aizstājuši tradicionālās iepirkšanās vietas, meklē attīstības iespējas piedāvājot vēl plašāku produktu sortimentu, drošus veidus norēķiniem un ātrākus produktu piegāžu ceļus. Par e-tirdzniecības izaugsmes iespējām forumā aicinās domāt Eiropas elektroniskās komercijas asociācijas ģenerālsekretārs Mauritss Brugginks, bet par loģistikas jautājumiem, tostarp, pārrobežu pasta pakalpojumiem runās viens no Starptautiskās Pasta apvienības (International Post Corporation) vadītājiem Marks Harisons.

Inovatīvi maksājumi un kriptovalūta

Ar skatu uz perspektīvākajām inovācijām forumā tiks diskutēts par starptautisko norēķinu un maksājumu jautājumiem. Jauni risinājumi šajā jomā nav tālu jāmeklē, – par pasaulē plaši pazīstamu un novērtētu (gan no klientu, gan investoru puses) sistēmu ir kļuvusi Igaunijā tapusī TransferWise, kas ļauj veikt straptautiskos maksājumus par simbolisku samaksu un faktiski ir mūsdienīgs Western Union līdzinieks. Kādi varētu būt nākamie attīstības soļi šajā jomā, – par to forumā uzrunas teikts un uz diskusijām aicinās Yandex.Money komercdirektors Aleksandrs Magomedovs un NKO PayPal RU valdes priekšsēdētājs Vladimirs Maļugins.

Jau trešo gadu pēc kārtas „eCom21” īpaša uzmanība pievērš t.s. kriptiovalūtām. “Gan šo valūtu aizstāvji, gan kritiķi mūsu forumā ik gadu nāk ar saviem argumentiem un veido ļoti spraigu debati par šo, globālajai finanšu sistēmai aktuālo jautājumu,” uzsver R. Stecjuks. Foruma viesus šogad uzrunās Bitcoin Foundation dibinātājdirektors Džons Matoniss, kurš aicinās domāt par kriptovalūtu ietekmi uz e-komercijas tirdzniecības ekosistēmu.

Bitcoin kriptovalūta ir novērtēta kā ērts, drošs un ātrs komunikācijas veids norēķiniem internetā, jo darījuma puses veic norēķinus „pa tiešo“, bez starpniekiem un darījumi notiek t.s. Blockchain vidē. Kriptovalūtu vajadzībām tapusī tehnoloģija pēdējā laikā ir radījusi starptautisko komercbanku interesi, kuras šobrīd pēta iespējamos tās praktiskās izmantošanas veidus. Ar šo mērķi 2014. gadā tika dibinārs R3 konsorcijs, kurā ietilpst vadosās pasaules bankas – tajā skaitā Bank of America, Citigroup, Danske Bank, Deutsche Bank, UniCredit. Šī konsorcija pārstāvis arī uzstāsies eCom21 konferencē.

 

Raksts tapis sadarbībā ar Rietumu banku

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2016. gada 03. oktobris plkst. 14:38

Ar šodienu, 3.oktobri, Inbank obligācijas ir iekļautas biržas Nasdaq Tallinn Baltijas Parāda...

2016. gada 03. oktobris plkst. 11:04

8. novembrī notiks valstij piederošo un VAS Privatizācijas aģentūra turējumā esošo...

2016. gada 03. oktobris plkst. 10:12

No 3. oktobra LHV Pank nodrošinās likviditāti AS Olainfarm akcijām NASDAQ Baltic...

2016. gada 02. oktobris plkst. 14:15

Augot izejvielu cenām dolāra pozīcijas pavājinājās pret «izejvielu valūtām», bet...

2016. gada 01. oktobris plkst. 7:51

Latvija, izmantojot labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos, emitējusi jaunas...

2016. gada 29. septembris plkst. 10:40

Naftas eksportētājvalstu organizācija (OPEC) trešdien negaidīti vienojās samazināt jēlnaftas...

2016. gada 27. septembris plkst. 16:10

Otrdien naftas cena strauji saruka pēc tam, kad Irāna un Saūda Arābija...

2016. gada 27. septembris plkst. 12:37

Kompānija Walt Disney Co patlaban strādā ar finanšu konsultantu, lai novērtētu potenciālo...

2016. gada 27. septembris plkst. 11:55

Mēs patlaban esam iepriekš gaidītās tirgus korekcijas vidū, uzskata Discovery Capital Management...

2016. gada 26. septembris plkst. 11:49

Labs pamats, lai nākotnē biržā augtu kafijas cena...