Būve

Rīgas ielās rekonstruēs luksoforus

Ingrīda Drazdovska, 07.04.2011

SXC

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu šogad plānota vairāku luksoforu rekonstrukcija.

Nule Rīgas domes Satiksmes departamenta izsludinātais iepirkumu konkursu, kas paredz pārbūvēt Aleksandra Čaka un Pērnavas ielas krustojumu un Pērnavas un Rūdolfa ielu krustojumu, sinhronizējot krustojumu luksoforu darbību.

Iepirkuma rezultātā tiks paplašināta Pērnavas ielas brauktuve no Aleksandra Čaka ielas līdz Rūdolfa ielai, izveidojot divas pilnas braukšanas joslas katrā virzienā.

Jaunus luksoforus paredzēts izbūvēt trīs krustojumos: Akadēmiķa Mstislava Keldiša un Ilūkstes ielu krustojumā, Puškina un Dzirnavu ielu krustojumā un Hipokrāta un Gaiļezera ielu krustojumā.

Ar ERAF līdzfinansējumu visos luksoforos plānots uzstādīt gaismas emisijas diožu moduļu sistēmas, kas uzlabos luksoforu gaismas signālu redzamību un satiksmes drošības līmeni. Tāpat tiks ierīkotas regulējamas gājēju pārejas, kas būs aprīkotas ar gājēju luksoforu sekcijām, gājēju drošības saliņām, kā arī izbūvētas gājēju ietves un ierīkotas gājēju barjeras.

Pēc Satiksmes departamenta iepriekš sniegtās informācijas projekts Luksoforu objektu rekonstrukcija un būvniecība ir viens no astoņiem projektiem Rīgā, kam piesaistīts ES fondu līdzfinansējums. Luksoforu rekonstrukcijai iespējamās kopējās izmaksas prognozētas ap 1,03 milj. latu, bet ERAF līdzfinansējums 0,55 milj. latu.

Pieteikumus konkursā var iesniegt līdz šā gada 9. maijam, izriet no sludinājuma Iepirkumu uzraudzības biroja mājas lapā.

Komentāri

Pievienot komentāru