Rīgas lidostā plāno veidot aviācijas degvielas ražošanas termināli

2011. gada 28. februāris plkst. 14:53
Autors: BNS
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kompānija Naftas tranzīta aģents starptautiskajā lidostā Rīga iecerējusi veidot aviācijas degvielas ražošanas termināli, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētais paziņojums.

Naftas tranzīta aģents ir izsludinājis konkursu par aviācijas degvielas ("Jet-A1") ražošanas termināļa izveidi starptautiskajā lidostā Rīga. Līguma izpildes termiņš ir 2012.gada 1.septembris.

Kompānijas valdes loceklis Miķelis Jansons aģentūrai BNS sacīja, ka pašlaik projekts par aviācijas degvielas ražošanas termināļa izveidi ir izstrādes stadijā. Viņš konkrētāk par projektu solīja informēt pēc aptuveni diviem mēnešiem, kad varēs pastāstīt jau vairāk. Pretendenti pieteikties konkursā var līdz 2.martam.

Starptautiskās lidostas Rīga bijušais valdes priekšsēdētājs Krišjānis Peters aģentūrai BNS iepriekš vairākkārt apliecināja, ka investoriem ir milzīga interese par aviācijas degviela bāzes izveidi lidostā Rīga. Viņš minēja, ka interese par aviācijas degvielas bāzes izveidi Rīgas lidostā ir gan Krievijas, gan citu valstu kompānijām.

Pašlaik Rīgas lidostā aviācijas degvielu tirgo divas kompānijas - Statoil un Gulfstream.
Pēc Lursoft informācijas, Naftas tranzīta aģents Komercreģistrā reģistrēts 2000.gada decembrī, uzņēmuma pamatkapitāls ir divi tūkstoši latu un kopš šā gada 25.februāra pieder Armandam Sadauskim.
Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Lidostas vienīgais īpašnieks ir valsts.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām