Rīgas miesnieka ražotnē Jelgavā vietējie jaunieši atgriežas no darba Anglijā

2011. gada 06. jūlijs plkst. 17:23
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Gaļas pārstrādes uzņēmuma AS Rīgas miesnieks restrukturizācijas un Jelgavas ražotnes renovēšanas rezultātā radušās 15 jaunas darba vietas, tostarp darbā pieņemti jaunieši, kas atgriezušies no darba Anglijā, renovētās ražotnes atklāšanā pastāstīja uzņēmuma valdes locekle un ražošanas direktore Anita Parole.

Parole sacīja, ka saistībā ar nākotnes plāniem šīm 15 darba vietām nākotnē nākšot klāt jaunas vakances, jo auksti kūpinātās gaļas pārstrādes ēkai plānots renovēt otro stāvu, lai paplašinātu produktu klāstu. Ražošanas direktore pauda prieku, ka starp jaunajiem darbiniekiem ir arī ap 25 gadus veci vietējie jaunieši, kas iepriekš bijuši viesstrādnieki Lielbritānijā.

Gaļas pārstrādes uzņēmuma AS Rīgas miesnieks ražotnes renovēšanā Jelgavā ieguldīti gandrīz četri miljoni latu, šodien, atklājot renovēto ražotni, savā uzrunā pauda "Rīgas miesnieka" valdes priekšsēdētājs Juhans Mats.

Mats pauda, ka AS Rīgas miesnieks ražošanas pārstrukturēšana uz AS Jelgavas Gaļas kombināts ražotnes telpām Jelgavā bijis krīzes stimulēts lēmums, kas veicinājis jaunas pieejas meklējumus ražošanā, bet tas vienlaikus bijis ilgtermiņa attīstības stratēģijas mērķis, un uzņēmums sasniedzis būtisku produkcijas apjoma pieaugumu.


AS Rīgas miesnieks apvieno pārdošanas un mārketinga spēkus, lai palielinātu eksporta apjomus uz Igauniju, Lietuvu un Krieviju. AS Jelgavas Gaļas kombināts pārņemšanas rezultātā uzņēmuma plānos ir attīstīt abus produkcijas zīmolus - Rīgas miesnieks un Jelgava.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) pauda prieku par zīmola Jelgava saglabāšanu un ka tā dizains ir tuvs Jelgavas simbolikai, un svinīgās uzrunas gaitā viņš AS Rīgas miesnieks vadībai uzdāvināja oficiālo pašvaldības vimpeli, kas darināts Jelgavas karoga krāsās un ko rotā Jelgavas ģerbonis.

Rāviņš pauda prieku par Rīgas miesnieka izvēli paplašināt ražošanu Jelgavā, kas atbilst industriālas pilsētas plāniem un daudzās jomās uzlabo pilsētas vidi.

«Jelgavai šī ir īpaša diena, jo pilsētā ienākušas jaunas investīcijas, kas līdzi nes jaunas darbavietas,» pauda Rāviņš.
Kā ziņots, šodien Jelgavā tika atklāta gaļas pārstrādes uzņēmuma AS Rīgas miesnieks renovētā ražotne, kurā turpmāk tiks ražoti dažādu veidu kūpinājumi, kā arī pelmeņi.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Rīgas miesnieka un AS Jelgavas Gaļas kombināts vadība, Jelgavas pašvaldības vadība un uzņēmuma sadarbības partneri. Klātesošie atklāšanas dienā tika iepazīstināti ar renovētajām ražotnes telpām, ražošanas procesu un tehnoloģijām.

Kā iepriekš ziņots, 2010.gada gada 30.jūnijā Rīgas miesnieks parakstīja pirkuma līgumu, saskaņā ar kuru uzņēmums ieguva AS Jelgavas Gaļas kombināts akciju kontrolpaketi. Lai kāpinātu darbības efektivitāti, Rīgas miesnieka un Jelgavas Gaļas kombināta īpašnieki pieņēma lēmumu sākt pārstrukturizāciju un apvienot biznesa procesus.

Komentējot šī gada maijā pabeigto uzņēmuma restrukturizācijas procesu, Mats sacīja, ka bijušās ražošanas telpas Rīgā tiks izliktas pārdošanai.
Rīgas miesnieks dibināts 1922.gadā Rīgā. Kopš 1998.gada Rīgas miesnieks iekļāvies HKScan grupā. 2010.gada jūnijā Rīgas miesnieks iegādājās Jelgavas Gaļas kombināta kontrolpaketi.
Rīgas miesniekā un Jelgavas Gaļas kombinātā strādā 230 darbinieki. Uzņēmuma sortimentu veido vairāk nekā 300 produkcijas veidu visās gaļas produktu kategorijās. Nozīmīgākā tirgus daļa starp produktu kategorijām ir cīsiņu tirgus segmentā, kur Rīgas miesnieka produkcija aizņem 60% tirgus.

HKScan ir viena no vadošajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Polijā un Baltijas valstīs. HKScan grupā Baltijas valstīs bez AS Rīgas miesnieks ietilpst arī Rakveres gaļas pārstrādes uzņēmums, AS "Ekseko", AS "Tallegg" Igaunijā un Klaipedos Maisto Mesos Produktai Lietuvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām