Rīgas miesnieks plāno pārdot ražotni un zemesgabalu Rīgā

2011. gada 13. maijs plkst. 10:14
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Gaļas pārstrādes uzņēmums Rīgas miesnieks plāno pārdot uzņēmuma ražotni un zemesgabalu Rīgā, norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juhans Mats (Juhan Matt). Viņš atzina, ka pirms Jelgavas gaļas kombināta iegādes uzņēmumam bijusi arī izvēles iespēja investēt Rīgas ražotnē. «Mums bija izvēle – vai nu investēt lielus līdzekļus jau esošajās ēkās, vai celt jaunu rūpnīcu, vai vispār aiziet no šā tirgus, vai arī nopirkt kādu savu konkurentu, kuram ir labas un modernas ražošanas telpas. Mums veicās – mēs atradām Jelgavas gaļas kombinātu,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja Mats.

«Mēs jau varējām arī investēt Rīgas ražotnē, bet ir jāatzīst, ka šīs telpas mums ir par lielu,» teica Rīgas miesnieka pārstāvis un piebilda, ka pašreizējā Rīgas miesnieka ražotne Rīgā tika celta pirms 30–40 gadiem un bija piemērota liela apmēra ražošanai, jo tad uzņēmums strādāja PSRS tirgum. «Tolaik šeit strādāja vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. Tagad šīs telpas, kā jau teicu, mūsu apmēram ir par lielu, un tās prasa arī pārāk lielus izdevumus, piemēram, par siltumu, elektrību un tā tālāk,» paskaidroja Mats un piemetināja, ka līdz ar to investēt Rīgas ražotnē bija bezjēdzīgi.

«Turklāt Rīgas ražotnes atrašanās vieta – praktiski pilsētas centrs – arī bija papildu faktors, kas lika izšķirties, ka šis nekustamais īpašums mums ir drīzāk jāpārdod, nevis jāattīsta,» uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Pēc viņa sacītā, plānots pārdot gan Rīgas ražotni un līdzās esošās ēkas, gan aptuveni piecus hektārus lielo zemes gabalu, uz kura tās atrodas. «Mēs meklēsim pircēju visam, kas šeit atrodas,» informēja Mats, taču norādīja, ka diez vai attiecīgajā teritorijā esošie nekustamie īpašumi – ēkas – kādam varētu noderēt tādā stāvoklī, kādā tās ir tagad. «Šeit ir jāiegulda lieli resursi un jāveic arī lieli pārbūves darbi,» apliecināja Rīgas miesnieka vadītājs un piebilda, ka vislielākā vērtībā šim nekustamajam īpašumam ir tā atrašanās vieta, kas praktiski ir Rīgas centrs un tuvu pie dzelzceļa.

Līdz brīdim, kamēr tiks atrasts pircējs, Rīgas miesnieka Rīgas ražotnē atradīsies uzņēmuma administratīvā pārvalde un arī centrālā noliktava. «Pēc pirkuma mēs gan varētu pilnībā pamest šo vietu vai arī, iespējams, mēs varētu atrast kaut kādu sadarbības formu ar nākamo šīs zemes un ēku īpašnieku, iespējams, ka izīrēsim daļu ēku,» pieļāva Mats, bet minēja, ka tas ir atkarīgs no nekustamā īpašuma pircēja vēlmēm un plāniem.

Jau vēstīts, ka Rīgas miesnieka ražošana ir pilnībā pārcelta uz Jelgavas gaļas kombinātu.

Rīgas miesnieks ir dibināts 1922.gadā Rīgā. Kopš 1998.gada Rīgas miesnieks ietilpst HKScan grupā. Rīgas miesnieks ir tirgus līderis Latvijā ar 23% tirgus daļu, Jelgavas gaļas kombināta tirgus daļa ir 6%, un uzņēmums ir tirgus līderis kūpināto desu un salami segmentā. 2009.gadā uzņēmums strādāja ar 23,175 miljonu latu apgrozījumu un 377,8 tūkstošu latu zaudējumiem.

HKScan ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Polijā un Baltijas valstīs. HKScan grupā Baltijas valstīs bez Rīgas miesnieka ietilpst arī Rakveres gaļas pārstrādes uzņēmums, Ekseko, Tallegg Igaunijā un Klaipedos Maisto Mesos Produktai Lietuvā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām