Rīgas ostā ievērojami sarucis ro-ro kravu apjoms

2015. gada 13. marts plkst. 16:33
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajos divos mēnešos Rīgas brīvostā pārkrauts 6,83 miljoni tonnu dažādu kravu, kas ir 4,7% vairāk kā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā, informē Rīgas Brīvostas pārvaldes pārstāve Anita Leiškalne.

Tuvākā sekotāja Klaipēda no Rīgas atpaliek turpat pat miljonu tonnu (apstrādāts 5,96 miljoni tonnu), tai ar 4,8 miljoniem tonnu seko Ventspils, Tallina 4,35 miljoni tonnu, Būtiņģes terminālis un Liepāja

Gada pirmie divi mēneši bijuši ļoti veiksmīgi beramkravu segmentā - kopumā apstrādāts 3,9 miljoni tonnu beramkravu, kas ir par 11,8 % vairāk kā 2014.gada pirmajos divos mēnešos.

Tradicionāli vislielāko apjomu sastāda ogļu kravas - šogad pārkrauts jau 2,55 miljoni tonnu, kas ir par 12,9% vairāk kā pērn gada sākumā. Augšupejoša tendence vērojama arī minerālmēslu pārvadājumos - to daudzums palielinājies par 33 %. Palielinājušies arī ferokausējumu, metāllūžņu un kūdras pārvadājumi. Atsevišķi neizdalīto beramkravu grupā kopumā apstrādāts 456 tūkstoši tonnu jeb par 19,5% vairāk.

Samazinājušie zāģmateriālu, koksnes šķeldas un labības produktu apjomi. Konteinerizēto kravu daudzums palielinājies par 3,8%.

Nozīmīgs samazinājums ir roll on/roll of kravu grupā (-58,4%), kas saistāms ar Tallink prāmju reisu skaita samazinājumu. Vienlaikus par 7,3% mazāk ir pārkrauts arī kokmateriālu.

Pirmajos divos mēnešos Rīgas brīvostas termināļos pārkrauts 1,85 miljoni tonnu lejamkravu, kas ir par 2,8% mazāk kā 2014.gada attiecīgajā laika periodā. Jāatzīmē, ka pagājušā gada pirmajos divos mēnešos Rīgas brīvostā tika apstrādāts rekordliels naftas produktu apjoms, kas nākamajos mēnešos stabilizējās. Šā gada sākuma lejamkravu apjoms atbilst plānotajam.

Šogad Rīgas brīvostā apkalpoti 61 352 pasažieri, kas ir par 40,6% mazāk kā pagājušā gada sākumā. Pasažieru skaita samazinājums viennozīmīgi saistāms ar uz pusi samazināto Tallink regulāro reisu skaitu.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām