Rīgas osta pērn spējusi izlīdzināt pirmo mēnešu kraso kritumu kravu apgrozībā

2014. gada 13. janvāris plkst. 13:18
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

Rīgas ostas kravu apgrozījums šogad sarucis vismazāk no visām Latvijas ostām – 1,6% apmērā. Tādējādi ostai izdevies izlīdzināt pamatīgo kravu apgrozījuma kritumu gada sākumā, kad apkalpoto kravu apjoms saruka par 11,6%.

Kravu samazinājumu pērn, salīdzinot ar 2012. gadu, piedzīvojušas visas lielākās Baltijas valstu ostas, izņemot Būtiņģes termināli. Viskrasākais kritums bija Liepājā, kur kravu apgrozījums veidoja 3,83 tūkst. tonnu, kas ir par 34,9% mazāk nekā pērn, liecina jaunākie dati.

Rīgas ostā kravu samazinājums, savukārt, bija vismērenākais no visām lielajām Baltijas valstu ostām. Kravu apgrozījums veidoja 35,46 tūkst. tonnu, kas ir par 1,6% mazāk nekā iepriekšējā gadā.

Klaipēdas osta gada griezumā piedzīvoja 5,2% kritumu kravu apgrozījuma ziņā, Ventspils – 5,2%, Tallina – 4,2% kritumus, savukārt Būtiņģes termināls piedzīvoja kravu apgrozījuma kāpumu 5,3% apmērā.

Lielāko tirgus daļu no Baltijas valstu ostām arvien ir Rīgas ostai, kurai pieder 25,4% no tirgus. Otrajā vietā ir Klaipēda ar 23,9%, bet trešajā – 20,6%.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām