Rīgas ostā sola trīs reižu vairāk ogļu un putekļu

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 23. marts plkst. 8:47

Rīgas brīvostas uzņēmums Port Magnat nācis klajā ar apņēmību trīskāršot akmeņogļu pārkraušanu, gadā paredzot pārkraut aptuveni 840 tūkstošus tonnu, ziņo laikraksts Diena.

Lai arī pārkraušanas biznesam tā ir cerīga ziņa, sašutuši par šādu vērienu esot kaimiņos saimniekojošie uzņēmumi, piemēram, sulu ražotājs Cido grupa un Vecmīlgrāvja iedzīvotāji. Viņi pauž bažas , ka ogļu radītie putekļi radīs kaitējumu gan viņu biznesam, gan veselībai.

23.martā Lielrīgas reģionālā vides pārvalde rīko sabiedrisko apspriešanu Port Magnat pārkraušanas plāniem, kas vides pārvaldē iesniegusi pieteikumu atļaujas saņemšanai B kategorijas piesārņojošai darbībai.

Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes direktora vietnieks Māris Strautmanis laikrakstam skaidroja, ka galvenais konflikta cēlonis esot ostas teritorijā esošo uzņēmumu nesaskaņotā rīcība.

«Akmeņogles šajā teritorijā uzglabā un pārkrauj jau ilgstoši, tās netiek krautas slēgtā angārā, pārtikas uzņēmumiem ar to vajadzēja rēķināties, » uzskata M.Strautmanis.

Viņš arī nenoliedz, ka putekļi var iekļūt cilvēku elpošanas orgānos un ietekmēt viņu veselību, taču, viņaprāt, tie esot pietiekami smagi, lai ar vēju neizplatītos pārlieku plašā teritorijā.

Savukārt Vecmīlgrāvja attīstības biedrības priekšsēdētāja Inta Biezā ir sašutusi, ka par apspriešanu uzzinājusi tikai nejauši, jo par to neesot informācijas pat Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta mājaslapā, lai gan projekts iekļauts pilsētas attīstības plānā.

Viņa bažījās, ka aukstā laikā putekļi aizsniegs gan Mežaparku, gan Ķīšezeru, nopietni apdraudot iedzīvotāju dzīves kvalitāti.
 

Atslēgvārds