Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks: tuvojoties svētku dienām, policisti vairs «neslimo»

2011. gada 18. maijs plkst. 9:03
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Kopš Rīgas dome pacēla mūsu algas no zemākā līmeņa uz vidējo, cilvēki vairs prom neiet un uz darba vietām stāv rindā. Esam apdrošināti. Saņemam piemaksas par virsstundām, par darbu naktī. Nav vairs tā kā pirms gadiem desmit – kā tuvojas svētku diena, tā policisti sāk slimot...,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze stāsta Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs.

«Tagad mūsu busiņi aprīkoti ar videokamerām un, jau tuvojoties konflikta vietai, notiek filmēšana. Zaļajās atpūtas zonās un parkos patrulējam ar velosipēdiem, vasaras sezonā īrējam braucamos Segway. Tomēr uzskatu, ka moderna tehnika un aprīkojums ir tikai puse no laba darba – otra izšķirīgā puse ir labi izglītots un policijas iemaņās trenēts cilvēks,» viņš norāda.

Geduševs stāsta, ka videonovērošana pagājušogad izglābusi dzīvību vairākiem cilvēkiem: «Piemēram, ar stacionāro kameru, kas filmē Stacijas laukumu, policijas darbinieks videonovērošanas centrā fiksēja, ka četri spārda vienu. Patruļa ieradās pēc pāris minūtēm, bet cietušais jau bija smagā stāvoklī. Vēl minūte, un cilvēks, iespējams, būtu jau miris. Bet jūs runājat par cilvēktiesībām, par atsevišķiem gadījumiem, kad cilvēki konfliktējuši ar policistiem un mēģinājuši neveiksmīgi tiesāties! Viena izglābta cilvēka dzīvība atsver to visu. Uzfilmētos konfliktus mēs nereklamējam, bet gan informējam sabiedrību par mūsu pilsētā pieņemto kārtību un policijas darbu, arī kad nepieciešama sabiedrības palīdzība atpazīt cilvēkus vai parādīt, kā tad notikumi risinājušies patiesībā. Visi ieraksti mums glabājas arhīvā.»

Vaicāts, kāds pēdējā laikā ir noziegumu saturs, viņš stāsta: «Joprojām uz ielas rauj no rokām somiņas, apzog mašīnas, pēdējā laikā sevišķi iecienītas ir dārgo automašīnu spoguļu zādzības. Kopumā publika kļūst arvien agresīvāka. Esam nepopulāri sabiedrībā ar to, ka sodām par automašīnu atstāšanu neatļautās vietās. Kad cilvēks par to pauž savu neapmierinātību, pajautāju, vai viņš kādreiz ir mēģinājis atstāt savu auto zem zīmes, piemēram, Amsterdamā vai Londonā? Tad cilvēks parasti taisa lielas acis, it kā Rīga būtu šajā ziņā citāda, it kā Rīgā drīkst savu transporta līdzekli nomest, kur pagadās, un tad trolejbuss nevar izbraukt vai māmiņa ar bērnu ratiem netiek garām. Pagājušajā gadā rīdzinieki 7000 reižu saukuši policiju, lai atbrauc un soda autovadītāju, kurš savu braucamo nolicis tā, ka traucē citus.»
 

Dalies ar šo rakstu