Pārtika

Rīgas piena kombināta refinansēšanai izsniegts sindikāta aizdevums 24,5 miljonu apmērā

Lelde Petrāne, 21.07.2014

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādes uzņēmuma AS Rīgas piena kombināts (Food Union grupa) refinansēšanai izsniegts sindikāta aizdevums 24,5 miljonu eiro apmērā. Kā finansētājbankas šajā darījumā piedalījās SEB banka, Swedbank un banka Citadele.

«Pārskatot uzņēmuma korporatīvo pārvaldību, nolēmām pievērsties aizņemtās naudas portfeļa sakārtošanai un uzsākām pārrunas ar sindikātbankām par aizņemtā portfeļa restrukturizāciju un atbilstību biznesa vajadzībām,» skaidro AS Rīgas piena kombināts (Food Union grupa) valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs. Tas sekmēšot uzņēmuma uzsākto attīstību vietējā un ārvalstu tirgos.

Darījuma struktūra ir ļoti komplicēta, jo tika apvienotas vairāku klientu (Food Union grupa) saistības vairākās bankās. Kopējā aizdevuma summa ir 24,5 miljoni eiro: SEB bankas finansējums uzņēmumam veido 10,2 miljonus eiro, bankas Citadele – 6,3 miljonus eiro un Swedbank – 8 miljonus eiro.

2012.gadā, apvienojot AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens, tika izveidota Food Union grupa. Šo trīs gadu laikā grupā ir investēti vairāk nekā 30 miljoni eiro ar mērķi modernizēt uzņēmuma ražošanas tehnoloģijas un palielināt ražošanas jaudas un apjomus. Food Union apgrozījums 2013.gadā pārsniedza 110 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru