Rīgas piena kombināts paplašina ražošanu

2011. gada 05. septembris plkst. 13:58
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Rīgas piena kombināta (RPK) apgrozījums šogad pirmajā pusgadā sasniedzis 28, 9 miljonus latu, kas ir par 16% lielāks salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Par to liecina akcionāru pilnsapulcē apstiprinātie 2011.gada pirmā pusgada rezultāti. Pārskata gada neto peļņa ir 327 tūkst. latu. Kompānija informē, ka šobrīd Latvijas lielākajā piena pārstrādes uzņēmumā RPK notiek  pārmaiņas, kas paver jaunas attīstības iespējas. «Šoruden mēs sākam ļoti plašu uzņēmuma rekonstrukciju. Darbus plānojam pabeigt nākamā gada maijā, un pēc tam ražotnē būs modernas iekārtas, būs gan pašreizējie, gan pavisam jauni produkti. Intensīvi strādājam pie tādiem jaunajiem produktiem, kādus patlaban Latvijā neražo un kurus plānojam eksportēt. Rīgas piena kombināta rekonstrukcijas rezultātā tā jauda pieaugs divkārt,» nākotnes ieceres atklāj uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Ināra Driksna. Šie plāni paver arī iespējas radīt jaunas darba vietas, jau pašreiz darbā pieņemti 27 jauni speciālisti.

Kopumā RPK nodrošina 556 darbavietas rīdziniekiem un Pierīgā dzīvojošajiem, uz uzņēmumu cilvēki brauc strādāt pat no Valmieras, un  tas jau ir zināms uzņēmuma ieguldījums bezdarba problēmas risināšanā valstī, tā Driksna.

RPK Piena produktu realizācija vietējā tirgū vidēji pieaugusi par 10%, savukārt RPK eksporta apjomi auguši par 34%. Būtiski pieaudzis eksports uz Krieviju – par 78% un tas veido 34% no kopējā eksporta apjoma, par  68% pieaudzis eksports uz Azerbaidžānu, kas veido 26% no kopējā eksporta apjoma, no Eiropas Savienības valstīm vislielākais eksporta pieaugums ir uz Vāciju: +25%. Uzņēmums pašreiz uzsācis energoefektivitātes programmas ieviešanu, kas ļaus par 10% ietaupīt energoresursus.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām