Rīgas Piena kombināts piesaista investoru

2011. gada 31. marts plkst. 18:46
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

A/s Rīgas Piena kombināts (RPK) piesaistījis finanšu investoru uzņēmuma tālākai attīstībai.

Pēc ceturtdien notikušās akcionāru sapulces RPK sabiedrisko attiecību vadītāja Irēna Bērziņa informē, ka RPK piesaistīts finansu investors – uzņēmējs Andrejs Bezhmeļņickis, kas daudzus gadus veiksmīgi darbojies piena nozares biznesā Krievijā, NVS valstīs un starptautiskajos tirgos. Šobrīd uzņēmumā rezervētas akcijas, kas tiks pārdalītas pēc finanšu ieguldījuma uzņēmuma attīstībā.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad RPK valde pagājušā gada nogalē vērsās pie padomes ar lūgumu piesaistīt uzņēmumam papildus finansu resursus, kas nepieciešami ražošanas attīstībai, lai uzņēmums spētu izvērst eksporta darbību Krievijas un NVS valstu tirgos. RPK padome nolēma attīstībai piesaistīt banku finansējumu un privāto kapitālu. RPK ir vairāk kā 600 akcionāru, tai skaitā uzņēmumi, pašvaldības, uzņēmuma darbinieki un zemnieki.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Ivars Strautiņš pastāstīja, ka piesaistītais finansējums tiks izmantots ražošanas jaudu pārstrukturizācijā un palielināšanā un līdzekļi tiks ieguldīti arī zemnieku saimniecību fermu attīstībā un ganāmpulku paplašināšanā, kas ļaus ievērojami palielināt saražotā piena daudzumu. Savukārt RPK padomes loceklis Atis Sausnītis atzīmēja, ka jaunā akcionāra pieredze un zināšanas noderēs jaunus eksporta tirgu apgūšanā, kā arī nostiprinot savas pozīcijas Latvijā un Baltijā.

RPK 2010. gadu pabeidzis ar 53,5 miljonu Ls apgrozījumu, kas ir par 28,6% vairāk kā 2009. gadā.  Pretstatā peļņai gadu iepriekš 2010. gadu RPK pabeidzis ar 1,45 milj. Ls zaudējumiem, ko izraisīja nesabalansētība starp izejvielas iepirkšanas un produkcijas realizācijas cenām. Jau zinots, ka RPK, iespējams, apvienosies ar a/s Rīgas Piensaimnieks.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām