Rīgas Piensaimnieka īpašnieks: tiesas lēmums ir nepamatots

2011. gada 27. jūlijs plkst. 16:56
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Latvijā viena no lielākajiem piena pārstrādes uzņēmumiem SIA Rīgas Piensaimnieks vadība un uzņēmuma īpašnieks DCEMF Holdings Ltd. tiesas lēmumu par aizliegumu atsavināt kapitāldaļas sauc par nepamatotu un to pārsūdzēs.  

Izplatītajā paziņojumā uzņēmums norāda, ka apgalvojumi, kas saistībā ar SIA Rīgas Piensaimnieks (RPS) un DCEMF Holdings Ltd. (DCEMF) īpašumtiesībām uz RPS kapitāla daļām parādījušies Latvijas ziņu portālos pēdējo dienu laikā (25.jūlijā un 26.jūljā), ir nepamatoti un pilnībā nepatiesi atspoguļo reālo situāciju RPS, kur DCEMF ir vienīgais dalībnieks un tam likumīgi pieder 100% RPS kapitāla daļas. Piektdien, 22.jūlijā RPS saņēmis informāciju par Igaunijas rajona tiesas spriedumu, prasot aizliegt DCEMF pārdot sev piederošās RPS kapitāla daļas un veikt citas likumīgas darbības ar šīm daļām, par ko attiecīgi informēja DCEMF. DCEMF šo lēmumu, kas pēc būtības ir nepamatots, šobrīd pārsūdz, vēsta RPS un DCEMF Holdings Ltd. Turklāt līdz šodienai DCEMF, kā tiesas lēmumā norādītais atbildētājs, neesot ticis informēts ne par šādu lēmumu, ne par procesu kā tādu. Līdz ar to DCEMF nevienā brīdī nav bijusi iespēja izteikt savu viedokli vai kādā citā veidā piedalīties procesā. Sākotnēji 20% no RPS kapitāla daļām DCEMF ieguva 2006.gadā, bet atlikušie 80% nonāca DCEMF īpašumā 2010.gada novembrī likumīgas komercķīlas realizācijas rezultātā, pamatojoties uz aizdevuma un ķīlas līgumiem, kuri ir bijuši spēkā jau no 2006.gada, tā RPS un DCEMF Holdings Ltd paziņojumā. Kopš 2006.gada DCEMF un tā saistītie uzņēmumi RPS esot veikuši būtiskus ieguldījumus, tai skaitā nozīmīgu pamatkapitāla palielinājumu 2011.gadā. «Alta Foods maksātnespējas procedūrai Igaunijā nav nekāda sakara ar DCEMF, kas nekad nav bijis ne Alta Foods kreditors, ne debitors, un šim procesam nav nekāda saistība ar likumīgu kapitāla daļu ķīlas realizāciju, kā rezultātā DCEMF ieguva īpašumtiesības uz 80% no RPS daļām. Līdz ar to maksātnespējas administratora vēlme iesaistīt šajā procesā RPS un DCEMF nav saprotama,» norādīts paziņojumā.

Darby rīkotājdirektors un RPS Padomes loceklis Nikolass Kabcenels (Nicholas Kabcenell) komentē: „Mēs uzskatām, ka maksātnespējas administratora un Igaunijas tiesas darbības ir pilnībā nepamatotas. Vienīgais šo darbību mērķis ir censties iedragāt RPS reputāciju, ko mēs nepieļausim. DCEMF kopā ar RPS vadību ir grūti strādājuši, lai atbalstītu un attīstītu RPS, un mēs turpināsim to darīt. Mēs ticam, ka RPS, kam ir vairāki no Baltijas valstīts atzītākajiem piena produktu zīmoliem, turpinās būt vadošs un veiksmīgs bizness.» RPS valdes loceklis Nēme Jogi (Neeme Jogi) atzīst, ka neredz šiem tiesas procesiem pamatu. «Esmu pārliecināts, ka DCEMF ir vienīgais 100% RPS daļu īpašnieks, un tas ir sniedzis sabiedrībai būtisku palīdzību gan finansiāli, gan arī sabiedrības pārvaldībā. Lai arī šis tiesvedības process un tam sekojošā publicitāte ir nevēlama, tas nekādā veidā neietekmēs RPS darbību un tā uzticamo vārdu Latvijas un pārējo Baltijas valstu tirgos,» tā Nēme Jogi.

Jau vēstīts, ka Igaunijas tiesa aizliegusi piena pārstrādes RPS īpašniekam DCEMF Holdings atsavināt kapitāla daļas. Aizliegums saistīts ar bankrotējušā a/s Alta Foods saistībām. Jāatgādina, ka Indrekam Rahumā piederošā Alta Capitals meitasuzņēmums Alta Foods jau pērn gada sākumā paziņoja par savu bankrotu. Uzņēmuma parādi divas reizes pārsniedza īpašuma vērtību. Tāpat jāatgādina, ka 2007. gadā Rīgas piensaimnieka akcijas nonāca Igaunijas Alta Foods kontrolē. Šīs akcijas bija ieķīlātas par labu ASV investīciju kompānijai Darby Overseas Investments, kas vēl 2006. gadā aizdeva RPS astoņus miljonus eiro ar likmi 13% gadā, lai uzņēmums varētu iegādāties akcijas no iepriekšējiem īpašniekiem. Tāpat Db.lv jau ziņoja, ka RPS šī gada aprīlī dubultoja pamatkapitālu, piesaistot 477 600 latus, līdz ar to uzņēmuma pamatkapitāls sasniedzis 969 600 Ls.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām