Rīgas satiksme gadu pabeigs ar 15.5 miljonu latu deficītu

2009. gada 28. jūlijs plkst. 12:58

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme var pabeigt šo gadu ar 15.5 miljonu latu zaudējumiem, atzinusi uzņēmuma vadība.

Apstiprinātajā uzņēmuma budžetā kopējie uzņēmuma ieņēmumi bija plānoti aptuveni 111 miljoni latu, bet gaidāmā izpilde ir tikai 95.14 miljoni latu, norādīts SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena prezentācijā, ar kuru iepazinās Rīgas domes satiksmes un transporta jautājumu komiteja. Ieņēmumi no pārdotajām biļetēm bija plānoti 44.9 miljoni latu, bet sagaidāms, ka tie būs tikai 36.8 miljoni latu.

Ievērojami samazinājies pārvadāto pasažieru skaits. 2006.gadā tika pārvadāti 287 miljoni pasažieru, 2007.gadā - 269 miljoni, 2008.gadā - 246 miljoni. 2009.gada prognoze ir tikai 200 miljoni pasažieru.

Lai zaudējumus kompensētu, Rīgas satiksme ir izstrādājusi vairākus priekšlikumus, bet pagaidām tie vēl ir tikai idejas līmenī un nav pieņemti galīgie lēmumi, norādīja Rīgas satiksmes preses sekretāre Iluta Bērziņa. Uzņēmums plāno no šā gada septembra vēl par 20% samazināt darbinieku algas, un kopējais samazinājums kopš gada sākuma pārsniegs 40 %. Ieteikts 5.-9. klašu skolēniem Rīgas sabiedriskajā transportā piemērot atlaidi tikai 50% apmērā līdzšinējo 75 % vietā. Citu atlaižu samazinājums netiek plānots, uzsvēra I.Bērziņa. Viņa nekomentēja Rīgas domes apņēmību ieviest 50 % atlaides skolotājiem, par ko paziņojis Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Taupības nolūkos arī turpmāk sabiedriskā transporta intensitāte būs vasaras režīmā. Tas nozīmē, ka arī ziemas un rudens mēnešos transports kursēs retāk, vienīgi šajos mēnešos pieprasītākajos maršrutos tiks palielināts transportlīdzekļu skaits, kopējo apjomu nemainot. Ieviešot šos pasākumus no 1.septembra, uzņēmums varētu iegūt apmēram 11 miljonus latu deficīta segšanai. Atlikušo 4 miljonu latu deficītu varētu segt uz naudas plūsmas rēķina, norādīja I.Bērziņa, netieši atzīstot, ka atsevišķu rēķinu maksājumi varētu tikt pārcelti uz 2010. gadu.