Rīgas satiksme gatavojas zaudējumiem

2006. gada 20. novembris plkst. 13:21

SIA Rīgas satiksme gadījumā, ja nebūs iespējama plānotā tarifu paaugstināšana, no 1. janvāra sākšot ciest zaudējumus. Līdz ar to uzņēmums gatavo priekšlikumus izdevumu samazināšanai, kas varētu ietvert sabiedriskā transporta maršrutu slēgšanu vai to saīsināšanu, izmaiņas grafikos u.tml., Db.lv informēja Rīgas dome.

20. novembrī notikušajā Rīgas Sabiedriskā transporta licencēšanas komisijas sēdē uzklausīts SIA Rīgas satiksme vadības ziņojums par situāciju, kāda izveidosies, ja Rīgas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulators līdz novembra beigām nepieņems lēmumu par sabiedriskā transporta tarifu paaugstināšanu.

SIA Rīgas satiksme norāda, ka tādā gadījumā nebūs iespējama plānotā tarifu paaugstināšana no 1. janvāra un uzņēmums sāks ciest zaudējumus. Atbilstoši deleģēšanas līgumam, kas noslēgts starp Rīgas domi un SIA Rīgas satiksme, finanšu deficīta gadījumā uzņēmumam pirmām kārtām ir jācenšas samazināt izdevumus.

Komisija pieņēmusi zināšanai, ka SIA Rīgas satiksme gatavo priekšlikumus par izdevumu samazināšanu: piemēram, sabiedriskā transporta maršrutu samazināšanu vai saīsināšanu, izmaiņām grafikos u.tml.

Pēc saskaņošanas ar Rīgas domes Satiksmes departamentu šie priekšlikumi tiks iesniegti izskatīšanai Sabiedriskā transporta licencēšanas komsijā.