Rīgas satiksme ieekonomēs vismaz 1,2 miljonus

Autors: Lelde Petrāne
2010. gada 01. novembris plkst. 9:09

1. novembris ir datums, kurā oficiāli tiek pabeigta Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme restrukturizācija, kas pamatota uz auditorkompānijas PricewaterhouseCoopers sniegto atzinumu šā gada jūnijā.

SIA Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens laikrakstam Neatkarīgā stāstījis: «Mums ir izdevies ieviest dzīvē visus auditoru ieteikumus, un rezultātā tiešām izdevumi būs zemāki vismaz par 1,2 miljoniem latu katru turpmāko gadu. Faktiskās prognozes liecina, ka ekonomija būs vēl lielāka. Jau šogad, pakāpeniski ieviešot pārmaiņas, mūsu izdevumi ir samazinājušies. Precīzu ciparu, cik tieši šogad esam ieekonomējuši, varēsim pateikt tikai pēc šā gada darbības rezultātu apkopošanas.»

Uz jautājumu: «Ko visvairāk skāra pārmaiņas?» Rīgas satiksme valdes priekšsēdētājs atbildējis: «Manuprāt, pārmaiņas visasāk izjuta tieši uzņēmuma administrācija - pilnībā ir mainīts vadības modelis, un tagad trīspadsmit manu vietnieku/struktūru direktoru vietā ir palikuši tikai seši šāda ranga amati. Likumsakarīgi, ka samazinātas arī ar šo amata vietu darbības nodrošināšanu saistītās štata vietas.»

L. Bemhens laikrakstam akcentē, ka sabiedriskā transporta vadītāji, kuri veic tiešo pasažieru pārvadāšanu, no darba atbrīvoti netiek. Skatoties pēc sadalījuma starp administratīvajiem darbiniekiem un strādniekiem - apmēram 50% no atbrīvotajiem esot administratīvie darbinieki, pārējie - apkalpojošo dienestu darbinieki.

Atslēgvārds