Rīgas satiksme: Kings Of Leon koncerta rīkotāji ietaupījuši uz sabiedriskā transporta papildreisu rēķina

2014. gada 26. jūnijs plkst. 11:43
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Rokgrupas Kings Of Leon koncerta Mežaparkā rīkotāji pirms un pēc pasākuma pasūtījuši uz pusi mazāk sabiedriskā transporta papildreisu, nekā rekomendējusi pašvaldības SIA Rīgas satiksme, sacīja Rīgas satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis.

Atbilstoši organizatoru pieprasījumam un noslēgtajam līgumam trešdien pēc koncerta arī nodrošināti papildreisi, taču ar tiem izrādījies krietni par maz - tramvaji bijuši pārpildīti, raisot koncerta apmeklētāju neapmierinātību, kas sūdzējušies par Rīgas satiksmi. Zaķis gan piebilda, ka, redzot milzīgo noslogotību, uzņēmums no savas puses operatīvi norīkojis vēl vairākus papildreisus.

Zaķis skaidroja, ka gadījumā, ja komerciāla pasākuma rīkotāji vēlas, lai tiktu norīkoti papildu reisi apmeklētāju ērtībām, jāvēršas Rīgas satiksmē ar informāciju par prognozēto cilvēku skaitu un uzņēmums veic aprēķinus par nepieciešamo transportlīdzekļu plūsmu.

Tā kā pilsētas sabiedriskais transports tiek dotēts no pašvaldības budžeta, komerciālu pasākumu rīkotājiem par šādu pakalpojumu ir jāpiemaksā.

Kings Of Leon gadījumā koncerta organizatori ar savu lūgumu vērsušies Rīgas satiksmē, uzklausījuši uzņēmuma pārstāvju aplēses un pasūtījuši tieši uz pusi mazāk sabiedriskā transporta reisu, nekā rekomendējuši speciālisti. Zaķis neatklāja, kādas ir aptuvenās izmaksas papildreisu organizēšanai komercpasākumiem, taču pauda viedokli, ka šī summa nav pārāk liela.

25.jūnijā Mežaparkā notikušo Kings Of Leon koncertu organizēja Positivus Music un FBI.

Iedzīvotāji sociālajos tīklos trešdien pauduši sašutumu par grūtībām ar sabiedrisko transportu nokļūt uz Mežaparku, kur notika amerikāņu grupas Kings Of Leon koncerts.

Sociālo tīklu lietotāji pārmeta, ka sabiedriskais transports uz Mežaparku kursēja reti un bija pārpildīts. Koncerta organizatori iepriekš mudināja uz koncertu doties tieši ar sabiedrisko transportu, solot, ka apmeklētāju ērtībām tiks organizēti papildu reisi 11.tramvaja maršrutā, lai pirms un pēc pasākuma apmeklētāji varētu ērti nokļūt no pilsētas centra uz Mežaparku un atpakaļ.

Kāda jauniete sociālajā tīklā Twitter raksta: «Te nu bija papildreisi 11ajam uz Mežaparku. 20 min laikā garām pabrauc viens vienīgs un pārbāzts.» Savukārt kāds sociālā tīkla lietotājs norāda: «Jēziņ, tramvaji uz Mežaparku ir pārpildīti ar cilvēkiem, kas brauc uz KOL [Kings Of Leon], ka pat nav vairs ar ko elpot.»

Vēl kāds raksta: «Sveiciens @Rigassatiksme par daudzajiem 11.tramvaja papildreisiem Kings of Leon koncerta vakarā. Labs darbiņš... NOT.» Uzņēmumam nosodošus vārdus velta vēl vairāki sociālo tīklu lietotāji, rakstot: «Kur ir visi solītie 11.tramvaji? Atbrauc viens un tas pats maziņš.»

Arī pēc koncerta apmeklētāji sūdzējās par sabiedriskā transporta papildreisu neesamību, piemēram, žurnāliste Vita Dreijere jautāja: «Kurš ir jālamā par briesmīgo sabiedriskā transporta kursēšanu (lasi-nekursēšanu) pirms/pēc Kings of Leon koncerta?» Savukārt cita lietotāja norāda: «Ja pēc Dziesmu svētkiem Mežaparkā bija gandrīz visi Rīgas tramvaji, tad šodien pēc koncerta tur bija viens.» Vairāki koncerta apmeklētāji norādīja, ka, redzot milzīgos pūļus un pārpildītos tramvajus, nav pat mēģinājuši tajos iekļūt, tāpēc gājuši mājup ar kājām vai izsaukuši taksometru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām