Rīgas satiksmes brauciena pašizmaksa nav mainījusies saistībā ar degvielas cenu kritumu

2014. gada 18. decembris plkst. 14:27
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme brauciena pašizmaksa nav mainījusies saistībā ar degvielas cenu kritumu, aģentūrai BNS sacīja kompānijas preses sekretārs Viktors Zaķis.

Viņš norādīja, ka brauciena pašizmaksu veido daudz komponenšu – darbinieku algas, amortizācijas izdevumi, rezerves daļas, elektroenerģija, degviela, aizdevumu atmaksa un citi izdevumi attiecībā pret pārvadāto pasažieru skaitu. «Aprēķins ir gana sarežģīts. Līdz ar to degvielas izmaksas ir tikai viens no komponentiem, turklāt ne tas būtiskākais. Kas attiecas uz degvielas svārstībām – saskaņā ar līgumu degvielas cena sabiedriskā transporta vajadzībām ir piesaistīta degvielas biržas cenām un nav saistīta ar mazumtirdzniecību. Viena brauciena pašizmaksa nav mainījusies, un tā ir 1,2 eiro,» skaidroja Zaķis.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Rīgas domes (RD) deputāti otrdien, 16.decembrī, nolēma par mēnesi pagarināt noteikto 50% atlaidi no biļetes pašizmaksas gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem, jo šobrīd notiek pārrunas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par iespēju kompensēt pašvaldībai izmaksas saistībā ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu nerīdziniekiem.

Līdz šim spēkā esošais RD lēmums par pakalpojumu tarifu pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā bija pieņemts uz gadu un paredz, ka 50% atlaide ir spēkā līdz šā gada 31.decembrim. Šāda atlaide par vienu braucienu ir noteikta visiem pasažieriem, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

RD iepriekš norādīja - lēmums par to, ka atlaide 50% apmērā tiek piemērota gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem bija pagaidu risinājums, un no 2015.gada valdībai ir jākompensē izdevumus par atlaidēm nerīdzinieku pārvadājumiem. Atbilstoši Rīgas satiksmes aprēķiniem 50% atlaides piemērošana nerīdziniekiem sabiedriskajā transportā šogad izmaksā Rīgas budžetam 13,7 miljonus eiro.

Rīgas satiksme nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds