Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā apcietināts arī Kokinas bijušais biznesa partneris Edgars Teterovskis

2018. gada 13. decembris plkst. 15:35
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Kriminālprocesā par pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» (RS) iepirkumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis arī vairāku nu jau neaktīvu uzņēmumu bijušo valdes locekli un dalībnieku Edgaru Teterovski, kurš savulaik bijis Čehijas uzņēmuma «Škoda Transportation» amatpersonas Vladislava Kozaka vadītās «Tram Servis Riga» valdes locekles Elīnas Kokinas biznesa partneris.

Saskaņā ar «Firmas.lv» datiem, Teterovskim un Kokinai 2016.gadā dažus mēnešus uz pusēm piederējusi SIA «TT Service».

Kā liecina rīcībā esošā informācija, Teterovskim kā drošības līdzeklis piemērota apcietinājums.

Saskaņā ar «Firmas.lv» datiem, uzņēmumam «TT Service», kurā Teterovskis savulaik bija valdes loceklis un līdzīpašnieks, savulaik piederēja 35% Kozaka vadītā uzņēmuma «Tram Servis Riga» kapitāla daļu.

Tāpat Teterovskis no 2007.gada līdz 2010.gadam ir bijis SIA «Jūrmala Elit» 50% kapitāldaļu īpašnieks. 2007. un 2008.gadā Teterovskis bijis arī SIA «TK Ceļu būve» līdzīpašnieks.

Iepriekš Teterovskis bijis valdes loceklis SIA «Uranus», «Jūrmala Elit», «TK Ceļu būve» un SIA «Luxwagen». 2016.gadā Teterovskis trīs mēnešus bija AS «Daugavas loki» padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Arī Kokina no 2017.gada novembra līdz 2018.gada jūnijam ir bijusi valdes locekle SIA «Uranus», kuras vienīgais īpašnieks ir «TT Service».

2010.gadā Teterovskis ieķīlājis viņam tobrīd piederošās «Jūrmala Elit» kapitāldaļas AS «Reverta».

«Jūrmala Elit» ir likvidēts 2012.gadā, «TK Ceļu būve» - 2011.gadā, bet «Daugavas loki» - 2018.gada novembrī.

Vienīgais patlaban nelikvidētais ir sēkleņu un kauleņu audzētājs «Uranus» un mazumtirdzniecības uzņēmums «TT Service».

KNAB sāktajā kriminālprocesā par RS iepirkumiem Latvijā aizturētas kopumā sešas personas - Teterovskis, Kokina, Kozaks, RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, SIA «Alkom-Trans» līdzīpašnieks Aleksandrs Krjačeks un uzņēmējs Māris Martinsons.

Dalies ar šo rakstu