Rīgas satiksmes lielākie izdevumi - šoferu algas

2008. gada 30. septembris plkst. 8:35
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgas satiksmei vēlreiz liek meklēt iespējas, kā ietaupīt. Iespējams, tiks iesaldētas šoferu algas un samazināts maršrutu skaits, jo sagatavot savu budžetu, pieņemot, ka domes dotācija paliek tāda pati kā šogad, esot teju vai neiespējamā misija, raksta Diena.

Rīgas satiksme domei norādījusi, ka tādā gadījumā nāktos samazināt darba apjomu par 58%, kas nozīmē lielu daļu maršrutu slēgšanu. Pašvaldībā gan norāda, ka uztraukumam neesot pamata. "Šobrīd visas ar budžetu saistītās lietas ir vēl tikai procesā. Kamēr nav saņemti konkrēti priekšlikumi, nevar būt runa par kādiem konkrētiem skaitļiem un darbībām," norādījusi Rīgas mēra Jāņa Birka preses sekretāre Kristīne Liepa. Biļešu cenas paaugstināšana pašlaik kā variants netiek izskatīta.

Lielākā Rīgas satiksmes izdevumu pozīcija ir sabiedriskā transporta vadītāju algas — tām paredzēti gandrīz 47 miljoni latu. Pašreizējais budžeta projekts paredz algas paaugstināt par 10%. Ja iesaldētu šoferu algas pašreizējā līmenī, ietaupījums būtu 2.5 miljoni latu.

Tomēr, ja arī RS iesaldētu šoferu algas, visticamāk, uzņēmumam tāpat neizdosies apcirpt savu budžetu tiktāl, lai iztiktu ar pašvaldības dotāciju šī gada līmenī. Lai to izdarītu, RS nāktos samazināt maršrutu skaitu par 58%, kas nozīmē, ka teju vai netiktu nodrošināti sabiedriskā transporta pārvadājumi. "Principā tas būtu uzņēmuma bankrots," saka satiksmes komitejas vadītājs Andrejs Požarnovs.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām