Rīgas satiksmes pārvadāto pasažieru skaits nedaudz pieaudzis

2013. gada 26. novembris plkst. 13:08
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

2013. gada oktobrī Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme kopumā pārvadāja vairāk nekā 14 miljonus pasažieru, kas ir par 4 % vairāk nekā pērn oktobrī, liecina uzņēmuma jaunākā statistika.

Tāpat pārvadāto pasažieru skaits par 7% pieaudzis arī mēneša griezumā, informē pašvaldības uzņēmums.

Visvairāk pasažieru pārvadāts 3. autobusu maršrutā (vairāk nekā 841 tūkst. pasažieru), 15. trolejbusu maršrutā (vairāk nekā 785 tūkst. pasažieru) un 6. tramvaju maršrutā (vairāk nekā 886 tūkst. pasažieru).

Nakts transportu oktobrī izmantoja 7,9 tūkstoši pasažieru.

Oktobrī Rīgas satiksmes transportā «noķerti» vairāk nekā 7,9 tūkstoši bezbiļetnieku. Visvairāk pasažieri par braukšanu bez biļetes sodīti 6. tramvaja maršrutā - 1073 pasažieri, savukārt neviens nav sodīts 47. autobusa maršrutā.

Db.lv jau vairākkārt vēstīja, ka Rīgas dome lēmusi palielināt biļešu cenas līdz 1,2 eiro. «Rīdzinieki līdz 75 gadu vecumam» maksās pusi no jaunā sabiedriskā transporta tarifa. Paredzēts, ka noteikumi stāsies spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Iepriekš Saeima noraidīja Rīgas domes ieceri, piedāvāt dažādas cenas sabiedriskajā transportā rīdziniekiem un ārpus Rīgas deklarētajiem, norādot, ka pašvaldības nevar noteikt lētākas sabiedriskā transporta biļetes, kā vienīgo kritēriju minot tikai iedzīvotāju dzīvesvietu. Savukārt vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pauda, ka Rīgas domes sagatavotā iecere ir «juridisks brāķis», bet Rīgas mērs Nils Ušakovs pauda apņēmību atrast citu veidu, kā panākt sabiedriskā transporta biļešu cenu diferencēšanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām