Rīgas satiksmes provizoriskā peļņa pērn - viens miljons latu

Autors: BNS
2010. gada 30. marts plkst. 17:59

Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmums Rīgas satiksme (RS) pērn strādājis ar provizorisko peļņu viena miljona latu apmērā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdē informēja RS finanšu direktore Tamāra Dāvidsone.

Viņa sacīja, ka RS ir 91 miljona latu parādsaistības un uzņēmums nevar strādāt ar zaudējumiem. Dāvidsone arī piebilda, ka bankas vērtē RS finansiālo situāciju un kompānijai ir jāstrādā ar peļņu.


Dāvidsone arī atzina, ka RS nepārtraukti vērtē finanšu rezultātus un optimizē izmaksas.

Savukārt Rīgas domniekiem radās izbrīns, kāpēc uzņēmums, kurš pērn strādāja ar provizorisko peļņu viena miljona latu apmērā, lūdz papildu finansējumu 600 tūkstošu latu apmērā saistībā ar degvielas cenu izmaiņām attiecībā pret RS budžetā plānoto.
Pēc Lursoft informācijas, Rīgas satiksme 2008.gadā guva 5,114 miljonu latu peļņu, kas ir vairākkārt lielāka nekā 2007.gadā, un strādāja ar 113,091 miljona latu apgrozījumu, kas ir par 27% vairāk nekā gadu iepriekš.


Rīgas satiksme nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

 

Atslēgvārds