Rīgas ūdens ieceri uzskata par tirgu kropļojošu un konkurenci graujošu

2011. gada 27. maijs plkst. 10:20
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Pašvaldības kapitālsabiedrības Rīgas ūdens vēlme fasēt un tirgot ūdeni neatbilst pašvaldības uzņēmuma pamatuzdevumam: «nodrošināt rīdziniekus ar vitāli nepieciešamo produktu – kvalitatīvu dzeramo ūdeni, un atbilstošu dzeramā ūdens kvalitāti Rīgas pašvaldības iedzīvotājiem».

To Db.lv norāda Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas valdes priekšsēdētājs Uldis Ronis. Ronis atzīmē, ka pārtikas produktu ražošana un izplatīšana ir absolūti atšķirīga nozare no pašreiz Rīgas ūdens realizētās saimnieciskās darbības. Neskatoties uz to, ka arī šobrīd Rīgas ūdens piegādā patērētājiem ūdeni, tas nav salīdzināms ar uzņēmuma plānoto uzņēmējdarbību – fasēta ūdens ražošanu un izplatīšanu.

«Valsts un pašvaldību galvenās funkcijas ir noteiktas normatīvajos aktos un iedzīvotāji no pašvaldības sagaida šo funkciju kvalitatīvu izpildi. Resursu novirzīšana pilnīgi jaunai un nezināmai uzņēmējdarbībai nav vērtējama kā saprātīga,» tā U. Ronis. Db.lv jau rakstīja, ka Rīgas Ūdens, papildu līdzekļu gūšanai, nolēmis tuvākajos divos gados sākt fasētā dzeramā ūdens ražošanu.

 

Dalies ar šo rakstu