Rīgas zinātnieki izgudrojuši dabīgu, veselībai nekaitīgu enerģijas dzērienu

2012. gada 12. jūlijs plkst. 15:20
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Viesnīcā Radisson Blu Hotel šodien notika Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūta zinātnieku izgudrota pārtikas produkta DON`T SLEEP prezentācija.

Tas esot enerģijas dzēriens, kas radīts no dabiskām izejvielām un būtiski atšķiroties no visiem līdz šim veikalos nopērkamajiem šāda tipa dzērieniem, jo nesaturot kofeīnu un cukuru.

Preses konferencē piedalījās arī Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Rīgas dome jau vairākus gadus sadarbojas ar Inovatīvo biomedicīnas tehnoloģiju institūtu, nodrošinot institūta zinātniekus ar darba telpām, kā arī veidojot dažādus izglītojošus sadarbības projektus Rīgas skolās. «Esmu gandarīts par Latvijas zinātnieku panākumiem, kas, neskatoties uz minimālo atbalstu no valsts, nav apsīkuši un turpina nest mūsu pilsētas un valsts vārdu tālu pasaulē,» Rīgas domes izplatītā paziņojumā iepriekš norādīja A.Ameriks. Viņaprāt, ideja radīt esošo enerģijas dzērienu klāstam veselīgu alternatīvu uzskatāma par apsveicamu iniciatīvu.

Institūts dibināts 2001.gadā. Tas nodarbojas ar lietišķiem pētījumiem biomedicīnā, funkcionālās pārtikas, kā arī nutrikosmētisko produktu izstrādi un ražošanu. Savā darbā institūta darbinieki cieši sadarbojas arī ar Rīgas ārstiem un farmaceitiem.

Dalies ar šo rakstu