Rīkos akciju, lai popularizētu aviopasažieru tiesības

2007. gada 15. augusts plkst. 13:59
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 17.augustā no plkst.12.00 līdz 15.00 Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Eiropas patērētāju informēšanas centrs sadarbībā ar Starptautisko lidostu Rīga rīko akciju Zini un lido!, kuras ietvaros tiks aptaujāti pasažieri un noskaidrots, vai pasažieri ir pietiekami informēti par savām tiesībām, ko aizsargā Eiropas Komisijas Regula Nr.261/2004 (turpmāk tekstā Avioregula), Db.lv informēja PTAC. Tāpat PTAC darbinieki izdalīs informatīvus bukletus, skaidrojot un informējot pasažierus par viņu tiesībām un to aizsardzību.

Aviopasažieru tiesību aizsardzības jautājumi pēdējā laikā esot kļuvuši īpaši aktuāli. Tas skaidrojams ar faktu, ka aizvien vairāk cilvēku izmanto aviokompāniju pakalpojumus, lai dotos biznesa vai tūrisma braucienos. Likumsakarīgi arī PTAC ir būtiski audzis sūdzību skaits saistībā ar aviopkalpojumiem - ir saņemtas gandrīz 30 sūdzības gan par avioregulas pārkāpumiem, gan citiem ar aviopakalpojumiem saistītiem jautājumiem.

"Nokļūstot situācijā, kad lidmašīna kavējas, reiss tiek atcelts vai ir atteikta iekāpšana, lai patērētājs pilnā mērā izmantotu savas likumdošanas aktos paredzētās tiesības, visbūtiskākā nozīme ir patērētāja informētībai – kas šādos gadījumos pasažierim pienākas un kāda ir nepieciešamā tūlītējā rīcība. Kā liecina PTAC līdzšinējie novērojumi, pašlaik pasažieriem informācija par savām tiesībām nav pietiekami pieejama," informēja PTAC.

Lai paaugstinātu pasažieru informētības līmeni par savām tiesībām, PTAC ir uzsācis sadarbību ar lidostu Rīga, kur tiks rīkotas regulāras akcijas, aptaujājot pasažierus, skaidrojot viņu tiesības, kā arī dāvinot bukletus un dažādus suvenīrus.

 

Dalies ar šo rakstu