Mazumtirdzniecība

Rimi Baltijā nodarbina vairāk nekā 9000 darba ņēmēju

LETA, 29.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Mazumtirdzniecības uzņēmumu grupa Rimi Baltijas valstīs nodarbina vairāk nekā 9000 darba ņēmēju, informē Rimi Baltic Group personāla direktore Pārsla Baško.

Vidējais darbinieku skaits Latvijā ir apmēram 4500, Igaunijā ir nedaudz virs 2000, Lietuvā - ap 2600 darbinieku.

Tiesa, gada laikā darbinieku skaits varot būt mainīgs. Piemēram, vasaras sezonā tas ir augstāks, savukārt zemāks tas ir februārī, oktobrī. Taču vidējais skaits tomēr esot nemainīgs, atzīmē Baško.

Lūgta novērtēt atšķirīgo un kopīgo Baltijas darba ņēmēju vidū,Rimi Baltic Group personāla direktore norāda, ka atšķirība Baltijas valstīs ir jūtama darbinieku pieejamībā. Piemēram, Igaunijā potenciālo darbinieku pieejamība ir mazāka nekā Latvijā un Lietuvā, kur iedzīvotāji ir pieejami visā valsts teritorijā.

Tāpat Latvijā un Igaunijā esot pamanāmas lielākas atšķirības bezdarba līmenī dažādos ģeogrāfiskos reģionos.

«Igaunijā darba tirgu spēcīgi ietekmē arī vispārējā valsts digitālā attīstība, kas palielinājusi iespējas strādāt no mājām, bet tas savukārt ietekmē darba ņēmēja gaidas no darba devēja un dažādo pieejamās nodarbinātības formas. Mēs gan šo tendenci pārāk izmantot vēl nevaram, jo klients tomēr sagaida, ka darbinieks būs pieejams veikalā,» stāsta Baško.

Lietuvā darbaspēks patlaban ir pieejamāks. Tomēr viņa piebilst, ka Lietuvā, līdzīgi kā Latvijā, iedzīvotāji vairāk izvēlas veidot savu dzīvi ap lielākiem industriāliem centriem, kas atrodas ap lielākajām valsts pilsētām. Taču Lietuvā šādi centri ir vairāki, kamēr Latvijā tāds izteikts attīstības centrs ir tikai galvaspilsēta, atzīst Baško.

Balstoties uz uzņēmumā veikto iekšējo pētījumu, secināts, ka visās Baltijas valstīs darbiniekiem ir svarīgas labas attiecības ar vadītāju, laicīgi samaksāta darba alga un labi kolēģi, atzīmē Baško.

SIA Rimi Latvia pērn apgrozīja 785,28 miljonus eiro un nopelnīja 27,42 miljonus eiro, liecina Firmas.lv informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn audzis par 6%, bet peļņa augusi par 16%. 2014.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 740 96 miljoni eiro, bet peļņa - 23,64 miljoni eiro.

Rimi Latvia savu darbību sāka 1996.gadā ar nosaukumu Rimi Baltija. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 14 719 466 eiro. Rimi Latvia ir Zviedrijas mazumtirgotāja ICA AB meitasuzņēmums Latvijā.

Pašlaik Rimi Latvia tīklā ir 119 trīs formātu veikali.