Rimi visticamāk pārsūdzēs KP lēmumu

2011. gada 27. aprīlis plkst. 11:17
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

 

SIA Rimi Latvia šobrīd iepazīstas ar Konkurences padomes (KP) lēmumu, kurā norādīts, ka starp Rimi grupas uzņēmumiem un tirdzniecības centru telpu īpašniekiem bijusi aizliegta vienošanās.

Tomēr jau visdrīzākā laikā tiks lemts par tālāko rīcību un, visticamāk, lēmums tiks pārsūdzēts, DB norādīja SIA Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere.

Jāatgādina, ka aizliegtā vienošanos bijusi starp Rimi grupas uzņēmumiem SIA Rimi Latvia, SIA Supernetto un SIA Plesko Real Estate un tirdzniecības centru telpu iznomātāju SIA Marno J. Vienošanās izpaudusies, līgumos paredzot liegumu iznomāt telpas citiem uzņēmumiem bez Rimi grupas uzņēmumu atļaujas.

Uzņēmumiem piemērots naudas sods kopumā 163,130 tūkst. Ls apmērā, kā arī tiem jāpārtrauc konstatētais pārkāpums. KP arī atklājusi, ka Rimi grupas uzņēmumu un SIA Marno J noslēgtie līgumi piešķir Rimi grupas uzņēmumiem tiesības lemt par citu konkrētā tirdzniecības centra platību iznomāšanu.

Tā, nesaņemot atļauju no Rimi grupas, tirdzniecības centru telpu iznomātājs SIA Marno J atteicis iznomāt telpas SIA Daudznozaru kompānija Daugava. Saskaņā KP rīcībā esošo informāciju ar grūtībām iznomāt nomas platības tirdzniecības centros, jo nav saņemts ikdienas patēriņa preču lielveikala saskaņojums, ir saskārušās arī a/s Talsu gaļa un a/s Putnu fabrika Ķekava.

Padome norāda, ka, liedzot specializētajiem pārtikas veikaliem uzsākt darbību tirdzniecības centros, tiek ierobežota to attīstība. Vienlaikus būtiski palielinās ražotāju atkarība no mazumtirdzniecības lielveikaliem, jo tiem liegta iespēja veidot efektīvu alternatīvu izplatīšanas kanālu, veidojot savu specializēto veikalu ķēdi.

SIA Rimi Latvia piemērots naudas sods Ls 151, 65 tūkst. Ls apmērā, SIA Supernetto – Ls 1,59 tūkst. Ls apmērā, bet nekustamo īpašumu pārvaldības starpniekkompānijai SIA Plesko Real Estate – Ls 9,89 tūkst. Ls apmērā.

Tā kā labuma guvējs no konkurences ierobežošanas ir mazumtirdzniecības lielveikals, savukārt telpu iznomātājs ierobežojošos nosacījumus bija spiests pieņemt, lai noslēgtu līgumu vai nepasliktinātu līguma noteikumus ar Rimi grupas uzņēmumiem, SIA Marno J naudas sods nav piemērots.

 

Dalies ar šo rakstu