Ritenis vairs nav jāizgudro 

«Tikko esam apkopojuši datus un izveidojuši poligrāfijas uzņēmumu pirmo divdesmitnieku; par šiem 20 var droši teikt, ka tie ir nodrošināti ar laba līmeņa un visām mūsdienu prasībām atbilstošām tehnoloģijām,» DB informē Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas (LPUA) izpilddirektore Ieva Bečere.

Uldis Andersons, 2012. gada 02. marts plkst. 8:20

Top 20 iekļauti tādi uzņēmumi kā, piemēram, Livonia Print, Preses nams Baltic, Jelgavas tipogrāfija, Liepājas papīrs, VG Kvadra pak, Veiters korporācija, Dardedze hologrāfija u.c. «Tie ir uzņēmumi, kas strādā eksportam, un viņiem arī nav citas iespējas, kā būt tādā pašā līmenī kā citur Eiropā, pie tam viņiem jāspēj saražot lētāk, lai nodrošinātu savu konkurētspēju. Tur arī slēpjas visa gudrība. Turklāt viņiem visiem arī ir konkrēti turpmāko investīciju plāni, vairākiem jau ir parakstīti līgumi, un viss ir procesā,» skaidro I Bečere.

LPUA apkopotie jaunākie dati liecina, ka situācija Latvijā precīzi atspoguļo arī pasaules tendences, proti, 80% no poligrāfijas produkcijas saražo apmēram 20% lielo uzņēmumu.