Ronis: tas, ka ienāca zviedru bankas, bija labi

2010. gada 23. jūlijs plkst. 9:21
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

«Es gribu uzsvērt: tas, ka šeit ienāca zviedru bankas, bija labi. Cita lieta, ka tās darbojās acīmredzot ne visai labi regulētā vidē,» intervijā laikrakstam Diena norādījis Ārlietu ministrs Aivis Ronis.

«Tas, ka pašlaik tā ir pastiprināta no Krievijas puses, nav nekas slikts. Slikti ir tas, ka viņiem nav starptautisku konkurentu, kas arī interesētos par mūsu ekonomiku, resursiem, privatizējamām jomām vai sadarbības iespējām. Jau esmu teicis, ka Latvijai, lai atgūtu savu konkurētspēju un stiprumu, vajadzētu aicināt citas Baltijas jūras valstis uz stratēģisko resursu konsolidāciju. Sākot ar to, ka definēt, kuri tad ir šie resursi,» skaidro A.Ronis.

Ministrs arī piebilst, ka šo resursus vajadzētu pēc iespējas turēt pašu kontrolē. Šī būtu vislabākā taktika iepretī tām valstīm un to uzņēmējiem, kas pašlaik par lētu cenu gribot šos stratēģiskos resursus iegūt.

Krievijas interese neesot ne kas jauns, ne slikts. Svarīgi esot, kā paši protam pārvaldīt savu valsti un regulēt ienākošās investīcijas, tā A. Ronis.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām