Rosina aizliegt bez maksas izmantot pašvaldības stāvvietas

2006. gada 14. novembris plkst. 12:18

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (TB/LNNK) ir ierosinājis pašvaldības SIA Rīgas satiksme sagatavot un iesniegt izskatīšanai komitejā Rīgas domes saistošo noteikumu projektu par grozījumiem Rīgas domes normatīvajos aktos, kas nosaka pašvaldības maksas autostāvvietu, kuras atrodas ielu sarkano līniju robežās, apsaimniekošanas un lietošanas kārtību, Db.lv informēja Rīgas dome.

Ar šiem grozījumiem tiks izbeigta bezmaksas atļauju izsniegšana, ko pašlaik nosaka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 18 un Nr. 48. Līdz 10 atļaujām bez maksas izmantot pašvaldības stāvvietas tiek izsniegtas "valsts un pašvaldības institūcijām, kas veic operatīvo darbību".

A.Požarnovs uzskata, ka nav pieļaujami dubultie standarti: sabiedrība nav apmierināta ar sastrēgumiem pilsētas ielās, turpretim atsevišķām peronām tiek dota iespēja caurām dienām bez maksas stāvēt ielu malās, tā apgrūtinot satiksmi un radot problēmas tiem, kas vēlas stāvvietu izmantot transportlīdzekļa īslaicīgai novietošanai, par to samaksājot. "Atbilstoši komerclikumam Rīgas satiksmei jādarbojas pēc uzņēmējdarbības principiem, pēc iespējas jāgūst peļņa, bet minētie saistošie noteikumi traucē pildīt likumu," uzsver A.Požarnovs.

Autostāvietu bezmaksas izmantošanas atļauju izsniegšana tika ieviesta 2002.gadā, kad tika izsniegtas apmēram simts atļaujas. Iepriekšējā sasaukuma dome atļauju saņēmēju loku vairākkārt paplašināja un 2005.gadā šīs atļaujas izmantoja jau 448 cilvēki. Pašlaik izsniegtas 434 atļaujas. Pašlaik izsniegtajām atļaujām termiņš beidzas šā gada 31. decembrī un paredzams, ka turpmāk atļaujas izsniegtas netiks. Ja saistošie noteikumi tiks grozīti, tad no 2007. gada 1. janvāra pašvaldības stāvvietas bez maksas varēs izmantot tikai operatīvie dienesti un invalīdi, kuriem nekādas speciālas atļaujas nebūs vajadzīgas: pietiks, ja transportlīdzeklim būs aprīkots atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.