Rosina aizliegt ostās izkraut zivis naktīs

2011. gada 27. janvāris plkst. 10:27
Autors: Guna Gleizde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jūras zvejas kontrole ir būtiski jāuzlabo un jāmeklē iespējas to darīt arī laikā, kas resursi tam ir nepietiekami, piemēram, ierobežojot zivju izkraušanu ostās naktīs, lēmusi valdība.

Ministru kabinets uzdevis Zemkopības ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) kopā ar zvejniecības nevalstiskajām organizācijām rīkot sanāksmi par ierosinājumu noteikt ierobežojumus attiecībā uz nozvejoto zivju izkraušanu nakts laikā Latvijas ostās.

«Budžeta konsolidācijas apstākļos ir jāmeklē dažādi risinājumi, kā sakārtot situāciju jūras zvejas kontroles jomā, tādēļ ir jāsāk diskusijas ar iesaistītajām institūcijām un nevalstiskajām organizācijām, lai rezultāts būtu visām pusēm pieņemams,» skaidro vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Uz to, ka ir nepieciešami būtiski uzlabojumi jūras zvejas kontroles jomā, 2010. gada rudenī pēc vizītes Latvijā norādīja Eiropas Komisijas Jūrlietu un zvejniecības direktorāta pārstāvji. Secināts, ka nacionālās zvejas kontroles iestādes kapacitāte ir būtiski vājinājusies un nav pietiekamu ieguldījumu kontroles nodrošināšanai, informē R. Vējoņa padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Maija Pētermane.

Šāda situācija radusies krasā finanšu un cilvēku resursu samazinājuma dēļ, bet, lai ierobežotu resursu samazinājuma negatīvo efektu, nekādi aizstājoši pasākumi, piemēram, ierobežojumu noteikšana zivju izkraušanas laikam un vietai, nav veikti.

Lielākā daļa pārkāpumu, kas saistīti ar nepatiesu nozvejas apjomu uzrādīšanu, atklāti tieši naktīs. Taču līdzekļi inspektoru nakts darba apmaksai nav piešķirti. Ja līdz nākamajai Eiropas Komisijas Jūrlietu un zvejniecības direktorāta misijai uzlabojumu nebūs, Latvijai draud sankcijas, piemēram, kopienas finansiālās palīdzības apturēšana un samazinātas zvejas iespējas.

Patlaban aizliegums zivju izkraušanai nakts laikā jau darbojas Dānijā un Polijā un šajās valstīs liela daļa Latvijas mencu zvejnieku regulāri izkrauj zivis un līdz šim nav saņemtas ziņas, ka tas būtiski ietekmētu viņu uzņēmējdarbību
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām