Rosina ieviest 0% likmi reinvestētai peļņai 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) – rosina ieviest 0% nodokļa likmi reinvestētajai peļņai, tā pirmdien Latvijas nodokļu politikas stratēģijas prezentācijā atzina LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Zane Atlāce - Bistere, 12.12.2016

Foto: Zane Bitere/LETA

Uzņēmēju organizācijas arī uzskata, ka ir jāatceļ solidaritātes nodoklis. Savukārt sociālo nevienlīdzību varētu mazināt neapliekamā minimuma diferencēšana, piemēram, mazo algu saņēmējiem palielinot neapliekamo minimumu, savukārt lielo algu saņēmējiem to nepiemērojot.

Uzņēmēji arī uzskata, ka  pašvaldībām, kuru teritorijā tiek veikta komercdarbība, būtu jāievieš kādi nodokļu stimuli. Uzņēmēju organizācijas arī rosina izstrādāt īpašu nodokļu režīmu uzņēmējdarbības iesācējiem un dzīvesstila uzņēmumiem, padomājot par mehānismiem, lai šie režīmi netiktu izmantoti nodokļu optimizācijai.

Runājot par premjera Māra Kučinska (ZZS) priekšlikumu paaugstināt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likmi līdz 15%, daļu no nodokļa novirzot sociālajām iemaksām, J. Endziņš atzina, ka joprojām saglabājas bažas par šī režīma izmantošanu negodīgās shēmās.

Viņaprāt, optimāla MUN likme būtu 12%, ko LTRK rosināja ieviest jau MUN pirmssākumos, tomēr arī 15% likme ir pieņemama. Lielāka gan tā nebūtu vēlama, jo citādi zustu īpaša nodokļu režīma jēga un daļa uzņēmēju varētu izlemt veidot nelegālu biznesu.

Runājot par to, ka nodokļu izmaiņas tiek apspriestas jaunā gada priekšvakarā, LTRK valdes priekšsēdētājs atzina – labāk vēlāk nekā vispār nekas netiek darīts.

Video no pasākuma aplūkojams šeit!