Rosina ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas kruīza piestātnēm uz pilsētas centru

Autors: Zane Atlāce-Bistere
2017. gada 19. maijs plkst. 12:09

Rīgas brīvostas pārvaldes inovāciju konkursā Osta pilsētai par perspektīvu atzīta Latvijas Jūras akadēmijas studentu ideja ieviest ūdenstransportu no Rīgas ostas attālinātajām kruīza piestātnēm uz pilsētas centru.

Šī ideja ieguva godalgoto pirmo vietu. Idejas autores Anastasija Knorringa un Veronika Kočergina skaidroja, ka prāmju un kruīzu tūrisma strauja attīstība Rīgā ir ierobežota, jo Rīgas Pasažieru ostā ir tikai divas piestātnes, kur var pietauvoties šie kuģi.

«Ostas kruīza sezonā šogad ir pieteikti 87 kruīza kuģu ienācieni, taču ne vienmēr ir iespēja tos pietauvot Pasažieru ostas piestātnēs, turklāt atsevišķu kuģu tehniskie parametri neļauj tos pietauvot minētajās piestātnēs. Tādējādi šie kuģi tiek apkalpoti citās – piestātnēs brīvostas iekšienē, un tas pasažieriem rada ierobežotas iespējas izmantot, piemēram, sabiedriskā transporta pakalpojumus aizkļūšanai uz pilsētas centru,» skaidroja studentes.

Kā risinājums piedāvāts nodrošināt lejupejošu kuģu ar 150 pasažieru ietilpību kustību pa Daugavu no attālinātām kruīza piestātnēm, piemēram, Krievu salas. «Šo pasažieru transportēšanas veidu studentes piedāvāja kā alternatīvu ceļošanai ar taksometru, sabiedrisko transportu vai privāto sastrēgumiem, kā arī ļauj izbaudīt ne tik industriālu Rīgas pilsētas ainavu,» ar priekšlikumu dalījās studentes.

«Sakārtot loģistikas ķēdi pašlaik ir lielākais Rīgas brīvostas izaicinājums. Paldies studentiem par viņu idejām, kā arī spēju «uztaustīt» un piedāvāt atrisināt aktuālākās ostas problēmas,» sacīja konkursa žūrijas priekšsēdētājs, Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis.

Otrajā vietā ierindojās Rīgas biznesa skolas studentu komanda Kārlis Jonāss un Mārtiņš Šmits, kuri piedāvāja izstrādāt mobilo lietotni, kas reģistrētu mazā ūdens transporta migrāciju, kā arī aicināja nodrošināt bezvadu interneta infrastruktūru brīvostas teritorijas jahtu piestātnēs. Žūrijai jaunieši prezentēja piedāvātās aplikācijas demo versiju. Viņi pauda uzskatu, ka esošais ienākošo un izejošo mazizmēra kuģošanas līdzekļu braucienu informēšanas veids neatbilst 21. gadsimta nodrošinātajām mobilajām un interneta tehnoloģijām, kā arī nereprezentē Rīgu kā interneta galvaspilsētu no ostas puses. Bet trešo vietu ieguva Latvijas Universitātes studentes Liene Bērziņa un Stella Jubalte, kuras piedāvāja izveidot Rīgas brīvostas talismanu roņa izskatā.