Rosina veidot sistēmu, lai ārsts receptēs nenorāda konkrētu zāļu nosaukumu

2011. gada 31. janvāris plkst. 13:38
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rosina veidot sistēmu, lai ārsts receptēs pacientam neizraksta kādu konkrētu medikamentu (zīmolu), bet norādītu zāļu starptautisko nepatentēto nosaukumu (INN), šādu ierosinājumu Aptieku īpašnieku asociācija (AĪA) un Aptieku attīstības biedrība (AAB) ir nosūtījušas veselības ministram Jurim Bārzdiņam. Abu asociāciju vadītāji - Tālis Talents un Inga Zemdega-Grāpe - vēstulē ministram akcentē, ka pašlaik ārsts receptēs gandrīz vienmēr norāda konkrēta zāļu ražotāja medikamenta nosaukumu. Pat ja nav veikta atzīme, ka medikamentu nevar aizvietot, pārliecinoši lielāka daļa pacientu izvēlas tikai un vienīgi receptē norādīto nosaukumu. Ārsta kompetenci farmaceits nedrīkst apšaubīt kaut vai ētisku apsvērumu dēļ. Līdz ar to farmaceitam realitātē ir ierobežotas iespējas klientam piedāvāt citu analoģisku medikamentu, uzver AAB un AĪA.

Vienlaikus šādai sistēmai būtu arī jāparedz izņēmuma gadījumi, kad pacienta veselības stāvoklis paredz lietot tikai viena reģistrēta nosaukuma zāles.

AĪA un AAB apzinās, ka šāda jautājuma risināšana netiks uztverta «ar atplestām rokām». Tomēr galvenais ir panākt vienošanos, lai pacientiem garantētu lētāku zāļu iegādes iespēju.

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām