Royal Bank of Scotland ASV maksās 4,5 miljardu dolāru sodu

2018. gada 15. augusts plkst. 7:02
Autors: LETA--AFP
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Lielbritānijas banka «Royal Bank of Scotland» (RBS) ASV maksās 4,5 miljardu dolāru (četru miljardu eiro) sodu par klientu maldināšanu, pirms 2008.gada finanšu krīzes piedāvājot viņiem iegādāties ar hipotēkām nodrošinātus vērtspapīrus, kas krīzes laikā zaudēja vērtību, otrdien paziņojusi ASV Tieslietu ministrija.

Tā norādījusi, ka RBS nav informējusi investorus par riskiem, iegādājoties šādus vērtspapīrus, iekļāvusi vērtspapīru produktos sliktos kredītus, kā arī sniegusi investoriem datus par hipotekārajiem aizdevumiem, kas neatklāja to patieso riska līmeni.

Sākotnējo vienošanos par šādu naudassodu RBS un ASV Tieslietu ministrija panāca maijā, bet tagad panākta galīgā vienošanās. Šī vienošanās izbeigs izmeklēšanu par bankas izlaistajiem ar hipotēkām nodrošinātajiem vērtspapīriem, ko banka emitēja Savienotajās Valstīs no 2005.gada līdz 2007.gadam.

Bankai par līdzīgiem pārkāpumiem ASV Federālā mājokļu finansēšanas pārvalde jau pērn jūlijā piemēroja 5,5 miljardu dolāru naudassodu.

2008.gada finanšu krīzē savus ietaupījumus zaudēja miljoniem amerikāņu, kas bija iegādājušies banku piedāvātos ar hipotēkām nodrošinātos vērtspapīrus, kas zaudēja vērtību, strauji krītoties nekustamo īpašumu cenām un daudziem kredītņēmējiem nespējot atmaksāt hipotekāros aizdevumus.

Arī citas bankas ir samaksājušas miljardiem dolāru lielus sodus par klientu maldināšanu, piedāvājot iegādāties ar hipotēkām nodrošinātos vērtspapīrus.

Dalies ar šo rakstu