RPK un Valmieras piens metīs kauliņus kopā

2011. gada 15. novembris plkst. 16:34
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Divi lielākie piena pārstrādes uzņēmumi - a/S Rīgas piena kombināts un A/S Valmieras Piens akcionāri  tuvākajā nākotnē plāno apvienot abus uzņēmumus. Tādējādi oficiāli apstiprināta iepriekš DB publicētā informācija. Šobrīd darījums ir noslēguma fāzē, un tiklīdz būs sagatavoti  visi nepieciešamie dokumenti, kas saitīti ar uzņēmuma apvienošanos, tie tiks iesniegti Konkurences padomē, lai apvienošanās process notiktu saskaņā ar visām Latvijas Republikā noteiktajām likuma normām, informē RPK pārstāve Irēna Bērziņa. Šobrīd piena pārstrādes nozare, kurā liela nozīme ir tieši apjomam, cieš no sadrumstalotības, viņa skaidro. Ražošanas apjoma samazinājums un piena pārdošana citām valstīm norāda uz to, ka Latvijas piena pārstrādes nozare savu mazo apmēru dēļ ir zaudējusi konkurētspēju, kas izraisa pakāpenisku ieņēmumu un peļņas samazinājumu. Tādējādi uzņēmumiem nepietiek līdzekļu investīcijām tehnoloģijās un mārketingā. Ja netiks veiktas pārmaiņas, nozare būtībā varētu zaudēt attīstības perspektīvas, tāpēc akcionāri ir apņēmības pilni veikt šīs pārmaiņas, norāda RPK pārstāve.

Uzņēmējs un A/S Rīgas piena kombināts akcionārs Andrejs Beshmeļņickis informē, ka apvienošanās mērķis ir izveidot uzņēmumu, kas būtu vadošais reģionā piena pārstrādes nozarē, ar stiprām preču zīmēm, vismodernākajām tehnoloģijām, augstākās kvalitātes dabai draudzīgiem produktiem, kā arī ar uzticamu augstākā līmeņa piena piegādātāju tīklu – tas nozīmē Latvijai ir jāizveido savs piena nozares nacionālais «čempions» – konkurētspējīgāks kā līdz šim piena pārstrādes uzņēmums, kurš turpinās darboties gan vietējā tirgū, gan aktīvi iesaistīties Krievijas, citu NVS valstu, Lietuvas, Igaunijas, kā arī citu Centrāleiropas valstu tirgos. Andrejs Beshmeļņickis uzsver, ka Latvijā ir visi priekšnoteikumi, lai īstenotu minētos mērķus un ražotu  augstākās kvalitātes piena produktus pasaules tirgum – apņēmības pilni zemnieki, senas tradīcijas pārstrādes nozarē, piemērots klimats, auglīga zeme, ES atbalsts zemkopībai, optimāla loģistika.

Patērētājiem un no zarē strādājošajiem nevajadzētu uztraukties par konkurētspēju tirgū - apvienotais uzņēmums būs tikai piektais lielākās Baltijas tirgū. Veikalos ir pieejami piena produkti no visas Baltijas – Latvijā veikala plauktos var atrast gan Lietuvas, gan Polijas un Igaunijas produktus. Apvienošanās neradīs cenu pieaugumu vai piedāvājuma izvēles samazinājumu. Tieši pretēji – uzņēmums var būt labāks tikai tad, ja tas piedāvā patērētājiem labākus produktus, plašāku izvēli un lielāku vērtību, teikts RPK publiskotajā informācijā.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām