RPK valdes loceklis Ceičs atkāpjas

2011. gada 10. oktobris plkst. 11:57
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Piena kombināta valdes locekļa amatu atstājis Jānis Ceičs.

Lielākā piena pārstrādes uzņēmuma Latvijā a/s Rīgas Piena kombināts (RPK) bijušais valdes loceklis amatu atstājis pēc nesaskaņām ar jauno īpašnieku pārstāvjiem, liecina DB rīcībā esošā informācija. Pats J. Ceičs nevēlējās plaši komentēt savas aiziešanas iemeslus, vien norādīja, ka jauno investoru skatījums uz Latvijas tirgu ir ļoti atšķirīgs, pat radikāls.
RPK pārstāve Irēna Bērziņa DB apstiprināja, ka Ceičs amatu atstājis, jo viņam bijuši jauni izaicinājumi. Plašāk uzņēmuma pārstāve notikušo nekomentē.

Jāatgādina, ka RPK šā gada sākumā iegādājās par miljardieri dēvētais Krievijas uzņēmējs Andrejs Bezhmeļņickis. Maijā uzņēmuma pamatkapitāls tika palielināts par aptuveni 11 miljoniem Ls un, kā vēlāk informēja kompānijas vadība, investīcijas ieguldīs vairākās jaunās iekārtās, kas ļaus audzēt ražošanas un eksporta apjomus. Pašlaik uzņēmumā notiek restrukturizācijas procesi.

Septembra beigās tika veiktas izmaiņas uzņēmuma valdē - tajā iecelti Krievijas pilsoņi Sergejs Beshmeļņickis, Konstantīns Docenko, Ivans Losevs un Ivans Uvarovs. Darbu valdē gan turpina vairāki līdzšinējie valdes locekļi, ieskaitot tās priekšsēdētāju Ināru Driksnu. Ievērojami – arī tika palielināts uzņēmuma pamatkapitāls, kas sasniedzis 13,3 miljonus latus. Jāpiebilst, ka līdz šim apmaksātais RPK pamatkapitāls bija 4,7 miljoni latu. A. Bezhmeļņickis publiski tika minēts arī kā iespējamais a/s Valmieras piens pircējs, taču RPK to noliedza.

RPK apgrozījums 2010.gadā bija 53,536 miljoni latu, kas ir par 28,6% vairāk nekā 2009.gadā. Uzņēmuma zaudējumi pagājušajā gadā bija 1,45 miljoni latu, tādēļ šogad marta beigās īpašnieki pieņēma lēmumu uzņēmuma turpmākai attīstībai piesaistīt privātu finanšu investoru - Krievijas uzņēmēju Andreju Bezhmeļņicki, kurš darbojies piena nozares biznesā Krievijā, NVS valstīs un starptautiskajos tirgos.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām