Rudzu trūkums, visticamāk, audzēs cenas maizei

2011. gada 23. maijs plkst. 15:33
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Šogad cenas varētu pieaugt rudzu maizei, ņemot vērā slikti pārziemojušos sējumus.

Statistika liecina, ka 2010. gadā iesētas 30,52 tūkstoši ha rudzu, kas ir divas reizes mazāk, nekā gadu iepriekš. Tā kā ziema sējumus ļoti nelabvēlīgi ietekmējusi, paredzams, ka netiks iegūtas plānotās ražas un tas ietekmēs miltu un maizes cenas.
Maiznieki teic, ka turpmāko cenu politiku nozarē gan pagaidām esot grūti prognozēt, taču šobrīd pasaulē izejvielu cenām raksturīga augoša tendence.

A/s Roga – Agro valdes priekšsēdētājs Valdis Circenis uzsver, ka šobrīd tirgus patērētājiem ir labvēlīgs, jo maizes cenas pēdējā laikā nav pieaugušas, neskatoties uz strauji augošajām resursu cenām. Cik ilgi maiznieki spēs akumulēt izmaksu pieaugumu, gan nav skaidrs. V. Circenis gan paredz, ka rudzu maizei cenas var pieaugt.

Jau šobrīd ir problēmas ar rudzu graudu kvalitāti un labiem rudzu miltiem, informē a/s Jelgavas Dzirnavas pārstāve Aija Ivanova. Pēdējos gados Latvijā ienākušas tā saucamās rudzu hibrīdšķirnes, ko zemnieki sēj pat vairākus gadus pēc kārtas un tas ražu samazina, turklāt trūkstot pētījumu, kā šīs šķirnes pareizi audzēt. «Aina nav iepriecinoša,» tā A. Ivanova, aicinot zemniekus izvēlēties Latvijā selekcionēto šķirni Kaupo, kas aizvadīto bargo ziemu labi pārziemojusi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām