Rundāles novadā vēlas celt ražotni celtniecības putu gatavošanai

2012. gada 05. jūnijs plkst. 14:03
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Rundāles novada dome sēdē nolēmusi iznomāt 1,23 hektāru lielu zemesgabalu Saulainē SIA Taiders, kas vēlas celt ražotni celtniecības putu gatavošanai, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Uzņēmēja iesniegums par vēlmi nomāt 3000 - 5000 kvadrātmetru lielu zemesgabalu Rundāles novadā pašvaldībā saņemts jau 18. aprīlī. Ieteikti vairāki zemes īpašnieki, taču tie nav piekrituši izīrēt zemi ražotnes ierīkošanai, informē novada domes attīstības nodaļas vadītāja Inta Klīve.

Pašvaldībai piederošais zemesgabals Latvāņi bija izsludināts kā brīva nomas zemes vienība, un SIA Taiders pieteicās to nomāt uz 20 gadiem. Ar ieceri SIA Taiders pārstāvis deputātus maijā iepazīstinājis attīstības un finanšu komitejas sēdē. Uzņēmums sola nodrošināt darba vietas desmit cilvēkiem. Deputātiem apgalvots, ka ir izvērtēta ražotnes ietekme uz vidi un ražošana notiks atbilstīgi Eiropas Savienības standartiem.

Rundāles novada dome nolēma zemesgabalu iznomāt uz desmit gadiem ar nosacījumu - ja ražotne nav uzbūvēta līdz 2014. gada 31. decembrim, Rundāles novada pašvaldībai ir tiesības vienpusēji izbeigt nomas līgumu, neatmaksājot uzņēmējam ieguldītos līdzekļus.

Saulainiete Santa Dzene sarunā ar Bauskas Dzīvi atzinusi, ka nav dzirdējusi par zemes iznomāšanu ražotnes izveidei. Taču katra darba vieta Saulainē ir svarīga. Līdzīgi uzskata pilsrundāliete Ināra Trasūne, kura strādā Saulainē.

Uzņēmumu datu bāzē Lursoft norādīts, ka SIA Taiders pieder rīdziniecei Jeļenai Isačenko, bet uzņēmuma valdes loceklis ir Igors Matveičiks. Uzņēmums reģistrēts 2008. gada novembrī, un tā pamatkapitāls ir 2000 latu.

SIA Taiders darbības veidi ir automašīnu un motociklu apkope, remonts un pārdošana, uzskaites, grāmatvedības, audita un revīzijas pakalpojumi, juvelierizstrādājumu, bižutērijas ražošana, metāla izstrādājumu mehānismu un iekārtu remonts, norāda Bauskas Dzīve.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām