Rūpnīca jau pašlaik ir par mazu

2016. gada 14. aprīlis plkst. 9:51
Dalies ar šo rakstu

Latvijā ir zemākā cena Eiropā, un zemnieks subsidē visu neefektīvo piena pārstrādi, intervijā DB saka Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža

«Tiem, kas mani apsveic ar Latvijas piena iegādāšanos, man gribas pateikt, ka esam nevis tikuši pie kādas dāvanas, bet, pieņemot lēmumu rūpnīcu glābt, uzņēmušies ārkārtīgi smagus pienākumus,» pēc sarunas jau pie izslēgta diktofona, atzīst Latvijas vadošā graudkopības kooperatīva šefs E. Ruža.

Fragments no intervijas:

Kas ir akūtākās vajadzības rūpnīcas attīstīšanā, ņemot vērā ambiciozos plānus?

Mūsu redzējumā rūpnīca jau pašlaik ir par mazu, bet ir iespēja attīstīties esošajā zemesgabalā. Tas nav šī gada plāns, jo mums ir jāpieslīpē tas, kam pietrūka līdzekļu, rūpnīcu būvējot. Nestāstīšu sīkāk, jo tad es atklātu, ar kādiem produktiem gatavojamies nākt tirgū. Viena no nepieciešamībām ir siera nogatavināšanas noliktava. Tuvākajā laikā redzēsim jaunus Latvijas piena ražotus Trikātas siera produktu līnijas produktus.

Cik lielas investīcijas tuvāko gadu gaitā būtu nepieciešamas?

Es varētu pateikt, ka 50 miljoni būtu tas, kas aptuveni ir nepieciešams. Līdz tam būs garš un smags ceļš, un sākotnēji tie būs pāris miljoni eiro. Ja gribam, lai šis piena pārstrādes uzņēmums dzīvotu ilgstoši, mums ir jārēķinās ar ļoti būtisku rūpnīcas pārveidošanu. Tirgus plauktu produktu eksporta attīstība aizņems gadus, bet mums ir jāatrod iespēja, kur piena produktus pārdot šodien. Runājot par industriāliem produktiem, apjomam ir nozīme, jo ar mazjaudīgu ražošanu efektīvs nebūsi. Pārdot produktu varēsi, bet par to samaksās zemnieks. Tā ka šobrīd Latvijā ir zemākā cena Eiropā un zemnieks subsidē visu neefektīvo pārstrādi.

Visu interviju Rūpnīca jau pašlaik ir par mazu lasiet 14. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu