Ražošana

Rūpnīcā Kurzemes finieris investēs vismaz 300 000 eiro

Lelde Petrāne, 28.11.2014

Jaunākais izdevums

Sadarbojoties VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijai Altum, SIA Stiga RM, Kuldīgas novada domei un maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris administratoram Andrim Bērziņam, Kuldīgā esošā rūpnīca Kurzemes finieris, kura savu darbību bija apturējusi 2014.gada augustā, atsākusi darbu. Šobrīd ražotnei jau pieslēgta apkure un pieņemti darbā 17 iepriekš tajā strādājošie kuldīdznieki, liecina medijiem sniegtā informācija.

«SIA Stiga RM piedāvājums faktiski nekavējoties reanimēt ražošanu Kuldīgā ir izdevīgs ne tikai maksātnespējīgajam uzņēmumam (mazākas izmaksas), bet arī vietējai pašvaldībai (darbavietas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā) un arī valstij (citi nodokļi, eksporta ienākumi),» skaidro maksātnespējas procesa administrators Andris Bērziņš.

SIA STIGA RM valdes loceklis un vienīgais īpašnieks Andris Ramoliņš norāda, ka tuvāko mēnešu laikā ražošana rūpnīcā tiks atjaunota pilnībā, ražotnē investējot vismaz 300 000 EUR. «Jau šodien darbā tiek pieņemti bijušie rūpnīcas darbinieki, un to skaitu divu mēnešu laikā plānots palielināt. Īpaša pateicība jāizsaka Kuldīgas novada domei, kas šajā periodā darbu zaudējušajiem cilvēkiem sniedza pabalstu aptuveni 23 000 EUR apmērā, tādējādi ļaujot speciālistus noturēt Latvijas darba tirgū. Arī administrators Andris Bērziņš un bankas pārstāvji spējuši strādāt ļoti operatīvi, ļaujot saskaņot procesa juridiskās nianses. Tomēr priekšā vēl ir liels darbs, jo objektā jāatjauno ūdens padeve, jāpārslēdz elektrības, komunālo pakalpojumu sniegšanas līgumi. Darbinieki pagaidām tiek nodarbināti nolaistās rūpnīcas teritorijas sakopšanā un apkures sistēmas darbības atjaunošanā. Šis ir konkrēts piemērs, kā, ļaujot mijiedarboties likuma, uzņēmējdarbības un sociālajām funkcijām, ir iespējams pēdējā brīdī izglābt lielāko reģiona darba devēju,» uzsver A.Ramoliņš.

«SIA Kurzemes finieris bija viens no lielākajiem ražošanas uzņēmumiem reģionā – darba devējs un nodokļu maksātājs, tādēļ esam gandarīti, ka šajā jautājumā izdevies rast risinājumu. Jaunais investors ir noskaņots uz attīstību, piedāvājot darbu vietējiem iedzīvotājiem, sakārtojot vidi un sniedzot ieguldījumu kopējā novada attīstībā,» norāda Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Plānots, ka finiera ražošana tiks atsākta šā gada decembra vidū. Sākotnēji divu, trīs mēnešu laikā finiera ražošanas jaudai jāsasniedz 1300 m3 mēnesī, bet tālākā perspektīvā to varētu dubultot.

SIA STIGA RM ir 100% vietējā kapitāla mežsaimniecības uzņēmums, kas dibināts 1994. gadā. SIA STIGA RM apgrozījums 2013. gadā bija 8,1 miljons EUR un šobrīd tajā strādā 86 darbinieki.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kuldīgas novada Domes deputāti lēmuši par vienreizēju materiālā pabalsta piešķiršanu SIA Kurzemes finieris darbiniekiem, liecina vietnē kuldiga.lv publicētā informācija.

Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa par pieņemto lēmumu izteikusies: «Deputāti, izvērtējot situāciju, kas radusies SIA Kurzemes finieris, ir atzinuši to par ārkārtas. SIA Kurzemes finieris ir viens no lielākajiem Kuldīgas novada ražojošiem uzņēmumiem, tādēļ finansiālās grūtībās nokļuvušas daudzas Kuldīgas novadā dzīvojošās ģimenes. Darbinieki nespēj samaksāt komunālos maksājumus, apmaksāt bērniem pusdienas skolā vai pirmskolas izglītības iestādē, iegādāties ikdienai nepieciešamās preces vai pakalpojumus.»

Kuldīgas novada pašvaldība ir saņēmusi SIA Kurzemes finieris darbinieku iesniegumu par to, ka uzņēmums noteiktu periodu nav izmaksājis darba samaksu. Vienlaicīgi ir saņemts VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum iesniegums, kurā tiek norādīts, ka 2014. gada 15. oktobrī Altum pārņem valdījumā SIA Kurzemes finieris piederošos nekustamos īpašumus un kustamo mantu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mežsaimniecība

Stiga RM dod jaunu dzīvību finiera ražotnei Kuldīgā

Māris Ķirsons, 26.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mežsaimniecības SIA Stiga RM reanimēs maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris ražotni Kuldīgā, darba atsākšana plānota decembra vidū, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

«Ir noslēgts līgums par SIA Kurzemes finieris finiera ražotnes iznomāšanu līdz uzņēmuma mantas izsolei ar SIA Stiga RM,» situāciju skaidro SIA Kurzemes finieris maksātnespējas administrators Andris Bērziņš. Viņš pauda prieku, ka nepilnu divu nedēļu laikā maksātnespējīgā uzņēmuma ražotnei ir nomnieks, kas atjaunos ražošanu. Jāatgādina, ka, pēc SIA Lursoft datu bāzes ziņām, SIA Kurzemes finieris maksātnespēja tika pasludināta šā gada 13. novembrī. «Interesi par Kurzemes finieri izrādīja vairāki pretendenti, tostarp viens uzņēmums no Lietuvas,» tā uz jautājumu, vai par šo maksātnespējīgo uzņēmumu ir bijusi liela interese, atbild A. Bērziņš. Viņš atzīst, ka SIA Stiga RM piedāvājums faktiski nekavējoties reanimēt ražošanu Kuldīgā ir bijis izdevīgs ne tikai maksātnespējīgajam uzņēmumam (mazākas izmaksas), bet arī vietējai pašvaldībai (darbavietas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā) un valstij (citi nodokļi, eksporta ienākumi).

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Bankrotējušajā Kurzemes finierī jaunais nomnieks Stiga RM pieņēmis 62 darbiniekus

LETA, 19.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tukuma novada mežizstrādes uzņēmums SIA Stiga RM atjaunojis bankrotējušā kokapstrādes uzņēmuma SIA Kurzemes finieris darbību Kuldīgā, kur pieņēmis darbā 62 strādniekus, aģentūru LETA informēja Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Ramoliņš apstiprināja, ka ražotne veiksmīgi strādā un ražo finieri, bet no plašākiem komentāriem viņš atturējās.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Kuldīgas filiālē pavisam reģistrējušies vairāk kā 20 cilvēki, kuru pēdējā darba vieta bijusi Kurzemes finieris. Pēc filiāles vadītājas teiktā, šis skaitlis nav liels. Pēc sarunām ar Stiga RM pārstāvi sapratām, ka lielāko daļu bijušo Kurzemes finiera darbinieku ņems atpakaļ darbā, pastāstīja NVA Kuldīgas filiāles vadītāja Sandra Krinkele.

Iepriekš Kuldīgas Sociālais dienests, pamatojoties uz Kuldīgas novada domes lēmumu par ārkārtas situāciju, 74 grūtībās nonākušajiem Kurzemes finiera strādniekiem izmaksāja vienreizējus pabalstus 320 eiro apmērā, kā arī piešķīra brīvpusdienas diviem strādnieku bērniem. Jaunu palīdzību bijušajiem Kurzemes finiera darbiniekiem pašvaldība pēc tam vairs nav sniegusi - situācija ir uzlabojusies, un ražotne uzņēmuma Stiga RM vadībā atsākusi darbu, skaidroja Kuldīgas novada domē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mežsaimniecība

DNB banka piešķīrusi 15 miljonu eiro kredītu Latvijas Finierim

Dienas Bizness, 06.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

DNB banka ir piešķīrusi 15 miljonu eiro kredītu vienam no lielākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas uzņēmumiem - AS Latvijas Finieris. Uzņēmums piešķirto kredītu plāno investēt efektivitātes uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā, informē DNB bankas Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Teika Lapsa.

Latvijas Finieris līdz 2020. gadam plāno investēt 200 miljonus eiro efektivitātes uzlabošanā un ražošanas jaudu palielināšanā par 30%, daļu finansējuma piesaistot no saviem ilgtermiņa sadarbības partneriem. «Latvijas Finieris 7 gadu laikā plāno investēt vairāk nekā 200 miljonus eiro lielākoties no pašu līdzekļiem, tomēr vienota izpratne un sadarbības partneru līdzdalība uzņēmuma attīstībā ir ļoti svarīga. Uzņēmums kredītu novirzīs ražošanas jaudu palielinājumam Rīgas un Kurzemes ražotnēs,» teic Latvijas Finieris valdes loceklis Pauls Ābele.

DNB bankas viceprezidents Lauris Macijevskis uzsver, ka kokapstrādes nozare ir būtiska Latvijas tautsaimniecības sastāvdaļa, un lai Latvijas uzņēmumi būtu konkurētspējīgi Eiropas tirgū, īpaša uzmanība ir jāpievērš efektivitātes un kapacitātes veicināšanai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Stiga RM jauna komercķīla 3,640 milj.EUR vērtībā

Lelde Petrāne, 05.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunu komercķīlu 3,640 milj.EUR vērtībā šā gada 4. decembrī reģistrējis mežistrādes uzņēmums SIA Stiga RM. Uzņēmums par labu ķīlas ņēmējai AS Danske Bank ieķīlājis 29 mehāniskos transporta līdzekļus, norāda pieejamā komercķīlas izziņa, ziņo klientuportfelis.lv.

Lursoft pieejamā informācija rāda, ka 1994. gada maijā dibinātais mežistrādes uzņēmums ir vienīgais SIA Temporum kapitāldaļu turētājs.

Andrim Ramoliņam piederošais Stiga RM, kas pērn spēja nodrošināt darbavietas 56 darbiniekiem, pērn aizvadījis finansiālā ziņā veiksmīgu gadu. Uzņēmumam izdevās paaugstināt gan apgrozījuma, gan peļņas rādītājus. Pērn Stiga RM apgrozīja 8,191 milj.EUR un ieguva peļņu, kas mērojama ar 638,290 tūkst.EUR pēc nodokļu nomaksas.

Kā vēstīts, sadarbojoties VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijai Altum, SIA Stiga RM, Kuldīgas novada domei un maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris administratoram Andrim Bērziņam, Kuldīgā esošā rūpnīca Kurzemes finieris, kura savu darbību bija apturējusi 2014.gada augustā, atsākusi darbu. Plānots, ka finiera ražošana tiks atsākta šā gada decembra vidū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mežsaimniecība

Stiga RM finiera rūpnīcā sola investēt 4,5 milj. eiro

Māris Ķirsons, 18.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mežsaimniecības SIA Stiga RM atjauno maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris ražotnes darbu, finiera ražošanā Kuldīgā sola investēt 4,5 milj. eiro, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Ražošanas atsākšana priecē vietējo pašvaldību un arī strādājošos. «Visi sagatavošanas darbi ir pabeigti, un finiera ražotne atsāk darbu,» situāciju lakoniski skaidro SIA Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš. Viņš atzīst, ka ražotnes iedarbināšana varēja notikt pat kādu dienu ātrāk, tomēr katlumājas tehniskais stāvoklis bijis sliktāks un nepieciešamo darbu apjoms ir bijis lielāks, nekā sākotnēji lēsts.

Atsāk ražošanu

«Maksātnespējīgā Kurzemes finiera ražotnes darbības atjaunošanai ir pieņemti 30 darbinieki, darbs notiks divās maiņās,» pašreizējo situāciju skaidro A. Ramoliņš. Viņš norāda, ka trešā maiņa tiek komplektēta, taču darbu tā sākšot nākamā gada janvāra nogalē. «Ražošanas atjaunošanā investēti jau vairāk nekā 0,3 milj. eiro, un ir sagatavots nopietns investīciju plāns bērza saplākšņa ražošanas modernizācijai aptuveni 4,5 milj. eiro apmērā,» savu plānu atklāj A. Ramoliņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mežsaimniecība

Mežizstrādes uzņēmums Stiga RM turpina attīstīt bijušo Kurzemes finiera rūpnīcu

LETA, 22.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tukuma novada mežizstrādes uzņēmuma SIA Stiga RM apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 9,26 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 8,96 miljoni eiro, liecina Firmas.lv informācija.

Uzņēmuma peļņa saruka dubulti - no 865 205 eiro 2014.gadā līdz 350 707 eiro pērn.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pērn, kā arī šogad akcentēts darbs pie 2014.gadā iegādātās rūpnīcas Kuldīgā jeb kādreizējā Kurzemes finiera ražošanas izvēršanas. Rūpnīcā tika sākta bērza saplākšņa ražošana, gatavā produkcija tiek eksportēta uz vairākām Eiropas un pasaules valstīm. Lai nodrošinātu rūpnīcai prognozējamus finierkluču piegādes apjomus, sabiedrība sāka dalību nozares programmā Iespējas, iegūstot tiesības iegādāties arī AS Latvijas valsts meži kokmateriālus.

Šogad Stiga RM Kuldīgas rūpnīcā plāno būvēt jaunas ražošanas ēkas, uzstādot tajās laminēšanas ražošanas cehu. Sākot laminēta bērza saplākšņa ražošanu, uzņēmums plāno palielināt gatavās produkcijas tirdzniecības apjomus un apgrozījumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

Uzņēmējdarbībā jaunieši var sasniegt visu, ko vēlas

Laura Mazbērziņa, 09.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv viesojas Coworking Liepaja telpās, kurās Ģirts Toms Klampis sagaida ar «degošām» acīm un smaidu sejā. Viņš ir viens no SIA KK Original Design dibinātājiem, kas piedāvā palīgierīces bērniem, kuri cieš no cerebrālās triekas.

SIA KK Original Design ir dibināts 2018. gada februārī. Uzņēmumu izveidoja divi Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) absolventi Ģ. T. Klampis un Valters Krētainis.

Sākotnēji V. Krētainis vēlējies atbalstīt savas līgavas mazo brāli, kurš cieš no cerebrālās triekas, palīdzot viņiem uzlabot fizisko un garīgo stāvokli un padarot pilnvērtīgāku un komfortablāku ģimenes locekļu ikdienu. V. Krētainis izlēma sava skolas kvalifikācijas darba ietvaros veidot palīgierīci ar nosaukumu Rāpulis. To var izmantot bērni, jaunieši no 3 līdz pat 21 gadu vecumam.

Ģ. T. Klampis stāsta, ka uzņēmums ikdienas darbā sadarbojas ar tiešajiem klientiem, fizioterapeitiem, inženieriem un citiem ekspertiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Dažādu nozaru uzņēmēju asociāciju pārstāvji, zinātnieki, mācībspēki un uzņēmēji nosūtījuši atklātu vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam, norādot, ka lēmums nedrīkst būt lēmuma nepieņemšana.

Atklātās vēstules parakstītāji pauž sarūgtinājumu par valdības nespēju pieņemt sistēmiskus attīstības lēmumus. Tas rada apdraudējumu valsts attīstībai ilgtermiņā. "Premjerministra teiktajā šī gada 3. marta LTV raidījumā "1 : 1" bija skaidri redzama vēlme neuzņemties atbildību novadīt līdz galam procesu jautājumā par mežsaimniecības attīstību," uzsvērts atklātajā vēstulē premjeram.

Un tas nav vienīgais piemērs. Latvijas politisko neizlēmību ļoti labi raksturo gadiem neatrisinātais OIK jautājums, ieilgušās diskusijas ap mikrouzņēmuma nodokli, izglītības un veselības nozaru reforma, reģionālā reforma un zemes izmantošanas (ieskaitot arī jau pieminēto mežsaimniecību) jautājums.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mežsaimniecības un koksnes transporta SIA Stiga RM, investējot aptuveni 0,8 milj. eiro, atjaunojusi bērza saplākšņa rūpnīcas darbu pie Kuldīgas, šogad plāno ieguldīt vēl 2,5 milj. eiro, pirmdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik saplākšņa rūpnīcā strādā 70 nodarbināto, bet jau maijā tiks izveidota vēl viena maiņa, kā rezultātā strādājošo skaits sasniegs aptuveni 100 un tas jau būs vairāk, nekā SIA Stiga RM kopumā bija 2014. gadā, – 67. «Pašlaik maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris bērza saplākšņa ražotne ir SIA Stiga RM īpašums,» tā uz jautājumu, kāds ir ražotnes statuss, atbild SIA Stiga RM īpašnieks Andris Ramoliņš. Darījums par šīs rūpnīcas iegādi ir veikts šā gada februārī, iegādes summa ir komercnoslēpums. «Tāda ir darījumā iesaistīto pušu vienošanās,» lakoniski uz jautājumu par darījumā iztērēto apmēru atbild A. Ramoliņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Šogad segti maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumi 926 tūkstošu eiro apmērā

Žanete Hāka, 16.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada astoņos mēnešos Maksātnespējas administrācija segusi maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumus 926 tūkstošu eiro apmērā, informē Maksātnespējas administrācijas direktora vietniece Baiba Banga.

Līdzekļi izmantoti 83 maksātnespējīgo uzņēmumu 1137 darbinieku prasījumu apmierināšanai. Vidējā viena darbinieka prasījumu segšanai piešķirtā summa šā gada astoņos mēnešos bija 814 eiro.

Lielākās summas no darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem 2015.gada astoņos mēnešos izmaksātas: maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris 106 darbinieku prasījumu apmierināšanai 143 tūkstošu eiro apmērā; SIA LRD Ražotne 68 darbinieku prasījumu apmierināšanai 86,8 tūkstošu eiro apmērā; AS Balvu maiznieks 72 darbinieku prasījumu apmierināšanai 69,7 tūkstošu eiro apmērā, kā arī citu uzņēmumu darbiniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

SIA Stiga RM saņēmusi 4,5 miljonu eiro finansējumu finiera ražošanas iekārtu iegādei

Žanete Hāka, 22.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Danske Bank noslēgusi līgumu ar SIA Stiga RM par 4,5 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu jaunu finiera ražošanas iekārtu iegādei Kuldīgā izvietotās finiera ražošanas rūpnīcas jaudas palielināšanai, informē Danske Bank.

2015.gada sākumā tobrīd mežistrādes un transporta pakalpojumu sniegšanas biznesā strādājošā kompānija SIA Stiga RM iegādājās finiera ražotni no maksātnespējas procesā iesaistītās SIA Kurzemes finieris.

Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis pauž atzinību par līdz šim paveikto: «Pārsteidzoši, bet pusotra gada laikā jaunā saimnieka Andra Ramoliņa vadībā SIA Stiga RM finiera ražotne Kuldīgā ir spējusi ne vien atsākt finiera ražošanu, bet pilnībā noslogot tās ražošanas jaudas. Es gribētu to izcelt kā veiksmes stāstu un iedrošinājumu citiem uzņēmējiem, jo pārdomāta saimniekošana tik īsā termiņā ļāvusi ražotnei atdzimt, šobrīd darbojoties jau pavisam citā kvalitātē un mērogā. Esmu gandarīts, ka arī mums ir iespēja būt šī stāsta daļai kā uzņēmuma finanšu partnerim.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Kas tev jāzina

Kas tev jāzina 26. novembrī

Dienas Bizness, 26.11.2014

Latvijā.

Norvēģiem Rīga ir, nevis «skaista», bet «lēta»

Par Rīgas interesantāko piesaistes objektu 29% ārvalstu ceļotāju viennozīmīgi norāda Vecrīgu, tai seko Brīvības piemineklis ar 6,3% un Nacionalā opera – 4,3%, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) pētījums. Lasīt tālāk...

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kremlis sabiedrotajiem liek saprast, ka nekāda suverēna politika Maskavas virsvadībā netiks pieciesta. Sevišķi Baltkrievija nav vilcinājusies izmantot Muitas savienības priekšrocības, un ievērojama daļa sankciju dēļ Krievijā aizliegto rietumvalstu pārtikas produktu jau pārfasētā veidā krievu iepirkumu grozos tomēr nonāk. Pēc Lielbritānijā pavadītiem 12 gadiem bērnu apģērba zīmola Lazy Francis īpašniece Olga Krūze ir atgriezusies Latvijā un cer eksportēt savu produkciju. Mežsaimniecības SIA Stiga RM reanimēs maksātnespējīgās SIA Kurzemes finieris ražotni Kuldīgā, darba atsākšana plānota decembra vidū. Pieteikumi šīm un citām aktuālajām ziņām - raksta galerijā!

Komentāri

Pievienot komentāru