Rūpniecība aug lēnāk

2011. gada 05. decembris plkst. 14:03
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Straujais rūpniecības pieauguma temps, kas bija vērojams iepriekšējos mēnešos pamazām dilst, kas saistīts ar globālās ekonomikas lēnāku izaugsmi, tomēr pieļaujams, ka Latvijas ražojošais sektors tuvākajā laikā izvairīsies no produkcijas izlaides samazināšanās.

Rūpniecības produkcijas izlaide oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi salīdzināmajās cenās pieauga par 5,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 15,9%, apstrādes rūpniecībā – par 5,9% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,5%. Apstrādes rūpniecības pieaugumu galvenokārt ietekmēja divas no lielākajām apakšnozarēm: kokapstrāde un metālapstrāde.

Kopējais rūpniecības izaugsmes temps salīdzinājumā ar septembri ievērojami sarucis, kas galvenokārt saistīts ar izaugsmes kritumu apstrādes rūpniecībā. Septembrī gada izteiksmē rūpniecības produkcijas izlaide bija palielinājusies par 9,6%, tajā skaitā apstrādes rūpniecībā apr 11%.

Oktobrī lielākais rūpniecības produkcijas izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā bija elektrisko iekārtu ražošanā – par 64,2%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 41,2%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 37,7%. Savukārt, lielākais samazinājums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 25,3%, dzērienu ražošanā – par 16% un citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 15,9%.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām