Rūpniecība saglabā iepriekšējos tempus

2012. gada 04. decembris plkst. 13:17
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2012.gada oktobrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 3,1%, kas ir precīzi tikpat cik mēnesi iepriekš. Tajā skaitā apstrādes rūpniecībā – par 5,3%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,8%, kā arī elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Apstrādes rūpniecības produkcijas pieaugumu galvenokārt ietekmēja metālu ražošanas, pārtikas produktu ražošanas un farmaceitisko preparātu ražošanas nozares. Lielākais produkcijas pieaugums apstrādes rūpniecības nozarēs bija citu transportlīdzekļu ražošanā – 2,1 reizi, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 34,7% un metālu ražošanā – 29,5%.

Savukārt samazinājums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 10,3%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 7,1% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 3,2%.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām