Rūpniecībā saglabājas strauja izaugsme

2011. gada 03. novembris plkst. 13:31
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Neraugoties uz recesijas gaidām globālajā ekonomikā Latvijas rūpniecības izlaides dati pagaidām izskatās samērā optimistiski un septembrī ražošanas izaugsmes temps ir palielinājies.

Rūpniecības produkcijas izlaide salīdzināmajās cenās gada trijos ceturkšņos salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn pieauga par 10,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē tā palielinājās par 3,5%, apstrādes rūpniecībā - par 12,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 4,4%.

Tomēr gada trešajā ceturksnī izaugsmes tempi ir kritušies. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide gada izteiksmē augusi par 8,3%, bet galvenajā apakšnozarē – apstrādes rūpniecībā par 9,3%. Tomēr situācija nav viennozīmīgi vērtējama kā slikta, jo septembra dati izskatās samērā cerīgi.

Statistiķi aprēķinājuši, ka gada devītajā mēnesī salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn kopējais rūpniecības apjoms audzis par 9,6%, savukārt apstrādes rūpniecībā – par 11%. Ievērojams pieaugums, rēķinot gada izteiksmē, bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 79,4%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 76,5% un farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 68,3%.

Salīdzinājumam – augustā rūpniecības produkcija pret iepriekšējā gada astoto mēnesi bija palielinājusies par 6,4%, bet apstrādes rūpniecības darbība bija augusi 6,5% apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām