Rūpniecība turpina sadārdzināties

2011. gada 21. jūnijs plkst. 16:26
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Sekojot iepriekšējo mēnešu tendencēm, arī maijā ražotāju cenas Latvijā turpināja izaugsmi. Pieļaujams, ka līdz ar augošajām patēriņa cenām arī jūnijā saražotā produkcija gada izteiksmē varētu turpināt sadārdzināties.

Ražotāju cenas rūpniecībā 2011.gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, palielinājās par 7,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 9,5%, bet eksportētajai produkcijai – par 5,3%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 10,3%), pārtikas produktu ražošanā (par 11,2%), metālu ražošanā (par 14,2%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 4%).

Mēneša laikā ražotāju cenas pieaugušas par 1% un būtiskākā sadārdzināšanās notikusi komunālās saimniecības nozarēs. Piemēram, elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā cenas augušas par 2,9%, bet atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē par 4,8%.

Populārākās ziņas

Nepalaid garām