Rūpniecībai pieaugums par desmito tiesu

2011. gada 04. jūlijs plkst. 13:53
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2011.gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 10.2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkciajs izlaide pieaugusi par 6,4%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 3,3%, bet apstrādes rūpniecībā – par 12.2%.

Pēc statistiķu aprēķiniem, no 22 apstrādes rūpniecības nozarēm, pieaugums bija 16. Lielākais produkcijas apjoma pieaugums bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 81,6%, elektrisko iekārtu ražošanā – par 59,3% un apģērbu ražošanā – par 52,7%.

Apstrādes rūpniecības pieaugumu būtiski ietekmēja tās lielākā apakšnozare - koksnes un koka izstrādājumu ražošana (pieaugums par 14,9%, nozares īpatsvars apstrādes rūpniecībā – 14,1%), kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošana – par 38,6% (nozares svars – 4,6%).

Apjoma samazinājums maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, bija sešās apstrādes rūpniecības nozarēs un lielākie no tā bija gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā – par 11,1%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 7% un dzērienu ražošanā – par 6,7%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām