Rūpniecības apjomi auguši straujāk

2012. gada 04. jūlijs plkst. 14:58
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Maijā atkal palielinājies rūpniecības izaugsmes temps, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, rūpniecības produkcijas izlaide pēc izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 6%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 7,3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 2,4%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,9%.

Maijā, salīdzinot ar aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,9%, tai skaitā elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 6,3%, bet samazinājums bija apstrādes rūpniecībā par 0,2% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 6,4%.

Lielākais produkcijas pieaugums apstrādes rūpniecības nozarēs bija metālu ražošanā – par 38,1%, citu transportlīdzekļu ražošanā (kuģu un laivu būve un dzelzceļa lokomotīvju un to ritošā sastāva ražošana) – par 26,8%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 21,3%.

Savukārt samazinājums bija cita veida ražošanā (medicīnas instrumentu un piederumu ražošana, spēļu un rotaļlietu ražošana, sporta preču ražošana u.c.) – par 18,8%, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 12,3% un apģērbu ražošanā – par 3,7%.

Db.lv jau rakstīja, ka aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada ceturto mēnesi, rūpniecības produkcijas izlaide salīdzināmajās cenās pieauga par 3,8%.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām