Rūpnieki norauj stopkrānu

2012. gada 05. novembris plkst. 13:13
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Neraugoties uz salīdzinoši optimistiskiem datiem iepriekš, septembrī Latvijas rūpniecība ievērojami sabremzējusies, kas , iespējams, ir signāls, ka līdzšinējā straujā izaugsme eksportā ir palikusi aiz muguras.

Protams, viens mēnesis nav nekāds nopietnais indikators, tomēr uzmanību liek pievērst straujās pieauguma tempu izmaiņas, kas, piemēram, apstrādes rūpniecībā gada izteiksmē septembrī salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem ir kritušās vairāk nekā uz pusi.

Septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 2,8%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,6%, bet pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada septembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 3,1%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 4,5%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,1%. Apstrādes rūpniecības produkcijas pieaugumu, galvenokārt, ietekmēja pārtikas ražošanas, metālu ražošanas, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas un iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas apakšnozares.

Gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 6,4%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā - par 10% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,5%, bet samazinājums bija elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē - par 4,6%.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām